1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iş kazasının bildirimi sonrası neler yapılmalıdır?

Konusu 'Kaza İnceleme ve Araştırmaları' forumundadır ve eda kara tarafından 1 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

1. eda kara İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    26388
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Baktığım oteller arasında 3 otelde ayrı ayrı iş kazası oldu iş yerleri bildirm yaptılar benim başka birşey yapmama gerek var mı risk değerlendirmesini yenileyeceğim eğitim tekrarlanacak başka ne yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 1 Mayıs 2014 ---
    birinde uzuv kaybı diğeri önemsiz bir başkası ise klor kokladı ve yoğun bakımda durumu ağır
  2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    SGK ya elektronik ortamda bildirim yapın,
    En yakın kolluk kuvvettini (polis) çağırın ve bilgilendirin,
    Kaza araştırma raporlarını hazırla ve kazalı ile görgü tanıkları ifadesini al yazılı olarak,
    Risk değerlendirmeni revize et,
    KAzalar ile ilgili düzeltici ve önleyici faaliyetlere başla,
    Kişiler işe geri dönüş olursa sağlık raporu,muayenesi ve eğitimlerini almadan işe başlatma,
    Sağlık Raporları,istirahatları bitmeden işe başlatma,
  3. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    Kök neden analizini de unutmamak lazım
  4. Fatma Kaynak İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Eda hanım Allah yardımcınız olsun. Çok stresli bir iş. Başkasının yaptığı hatanın bedelini ödemek.
  5. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
    uzuv kaybı neden dolayı meydana geldi?
  6. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    isgip eğitiminde geçen çsgb nin kaza soruşturma dosyası ekte umarım faydalı olur...

Ekli Dosyalar:

7. eda kara İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    26388
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar ilginize çok teşekkür ederim . Ersin Bey uzuv kaybı teknik personel ayağına logar kapağını düşürdü ve parmağı koptu ayak baş parmağı, Fatma hn. doğru söylüyorsunuz başkasının hatasını örtmek daha zormuş. 25 e yakın otele bakıyorum hiç birine yetişemiyorum eğitim otelleri gezme risk analizi revizesi karıştım kaldım. birde kazalar eklendi . Ayrıca sizin ekte gönderdiklerinizi açamadım yeniden gönderebilir misiniz acaba... benimkilerle karşılaştırma fırsatım olur
    Ayrıca Erkan bey tek tek ne yapacağımı yazmanıza çok sevindim bunu uyguladım çok teşekkürler arkadaşlar
  8. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Sen yeter ki işini sev ve işinle meşgül ol.Asla vazgeçme zamanla herşey yerine oturur ve Üstad uzman ablalarımızdan olursun..:)
    Biz,siz ve değerli ekip arkadaşlarımızla burda konuşarak kendimizi geliştirmeye çalışıyoruz.Emin olun sizin yüzünüzden aynı yönetmeliği kırk defa okuyorum ve sizin yüzünüzden kaynak araştırma ve okumaktan kafayı yicem birgün..ama şunu fark ettim son 3 yıl arkadaşlarda büyük ilerlemeler var.

Bu sektörde emeği geçen herkese sampati duymak ve saygı duymağı eksik etmeyin.Ben bu sektörde hizmet veren herkesin bir melaike olduğunu düşünürüm.Çünkü işimiz çalışanı önce sevmek ve korumaktır.

Bizde senin işlerinin iyi gitmesine seviniyoruz…Bizler bu yüzden gönüllü olarak burdayız.
  9. eda kara İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    26388
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Mesajınızı okuduktan sonra tüylerim diken diken oldu..... Bu kadar işinizi seviyor olmanız bir harika... Bakanlığın saat uygulamasına ne demeli 3 saat 5 saat bir otele yetmiyor sonuç 25 otel oluyor bir uzman nasıl ayda 25 otele bakacak şaşırdım ... acaba bu bakanlıktan biri 5 tanesine bakanilir mi ayda çok merak ediyorum. Tabi osgblerde seni sonuna kadar sömürecek (gerçi bakanlık yapmış adam ne yapsın :)
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 21 Mayıs 2014 ---
    Ayrıca bir sorum daha olacak binaların yangından korunma yönetmeliğinde sprinker sistemler olması gerekiyor diyor ama nerde olması gerekir hakkında bişey yok ben otellerdeki davlumbazların içine istiyorum ama bir otelde davlumbazın içinde değilde yanlarında sprinker var içinede yapılması gerekir mi?
  10. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Eda hanım, elimizden gelene yapalım..Allah kerim..dicek birşey bulamadım..Eleştirileriniz aslında bir nevi cevap niteliği de taşıyor..Düzelecek yavaş yavaş...