1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
  2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
    Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Iş kazasında ölen işçiye 6 milyon $!

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 15 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman

ABD’nin en büyük konserve balık üreticilerinden Bumble Bee Gıda firmasında çalışan Jose Melena (62), bakım amacıyla endüstriyel fırına girdi. Arkadaşları onu fark etmeyip fırını çalıştırınca Melena 270 derecede can verdi. Büyük ihmal sonucu işçisinin ölümüne sebep olan Bumble Bee 6 milyon dolar tazminat ödemeye mahkum oldu. Ceza California’da bugüne dek bir iş kazası için ödenen en büyük miktar olarak tarihe geçti. Karara göre 6 milyon doların 3 milyon dolarlık kısmı şirkete yeni model fırınların alınması için harcanırken, 1,5 milyon dolarlık kısmı eyalet ve mahkemeye geri kalan 1,5 milyon dolar ise işçi Melena’nın ailesine verilecek.
    Gazetevatan.com » Dünya » İş kazasında ölen işçiye 6 milyon $!
  2. Fatma Gül ES İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16594
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İnsan ister istemez "Acaba aynı kaza Türkiye'de yaşansaydı dava nasıl sonuçlanırdı?" diye bir karşılaştırma yapma ihtiyacı duyuyor..
  3. dibech İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Aynı kaza Türkiye'de olsa; olay yerine gelen yöneticiler uyarı levhaları asar, ortamı uygun hale getirir. Eğitim belgelerini bulur, eksikse yerine imza atar, evrak işlerini halleder. Polis gelinceye kadar çalışanlara ne söyleneceği anlatılır. Daha sonra biz birçok kere bu arkadaşı uyardık, yani buraya böyle girmeyeceği belli denilir.
    İşveren ailesine gidip çocuklarının tüm eğitim masrafı bizim size de maaş bağlanacak, ayrıca birde 100-150 arası para verelim. davacı olursanız kaç yıl beklersiniz denir. hayat devam eder.
  4. oğuzhan Torun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bu kadar parayı Türkiye de verseler kazanın önünde sıra olur.
  5. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    aynı kazaya ben neden oluyordum çok eskiden :S Habersizce fırına giren bakım yapan bir bakımcı ve son anda yetişen köylü arkadaş. Ateşleme için fırsat kollayan cahil bir mühendis (ben). Gazı da açtıydım brülörü ateşleyecektim. Ben adama kızdım ama şoka girdim tesis şefi geldi ağız burun daldı bakımcıya bakımcı o saatten sonra tuvalete giderken bile not bırakır oldu 15:00 - 15:13 arası wc deyim diye :D