1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Iş kazasında 'bildirim' uyarısı!

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 27 Nisan 2013 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Türkiye Taşkömürü Kurumunda, iş kazası ve meslek hastalıklarının süresi içinde Sosyal Güvenlik Kurumuna bildirilmemesi nedeniyle ödenen gecikme cezası ve tazminatlar, servis şeflerinden tahsil edilecek.
  haber.jpg
  TTK Genel Müdürü Burhan İnan'ın yayımladığı "İş Kazası ve Meslek Hastalıkları Bildirimleri" konulu genelgede, kurum iş yerlerinde meydana gelen iş kazalarının yanı sıra meslek hastalıkları bildirimlerinin SGK'ya süresi içinde yapılmamasının, idari para cezası ile geçici iş göremezlik tazminatı ödenmesine neden olduğu belirtildi.
  İlgili yasa gereği söz konusu bildirimlerin, durumun öğrenilmesinden başlayarak 3 gün içinde SGK İl Müdürlüğü'ne yapılması gerektiği ifade edilen genelgede, "İş kazası ve meslek hastalığı bildirimleri müesseselerde kaza memurları, diğer iş yerlerinde ilgili servis şefleri tarafından yerine getirilecektir. Süresi içinde SGK'ya bildirim yapılmaması nedeniyle ödenen gecikme cezası ve tazminatlar, servis şeflerinden rücu edilecek" denildi.
  Genelgede, iş kazası ve meslek hastalığı bildirimlerinin süresi içinde yapılması, gecikme cezası veya iş göremezlik tazminatı ödenmesine neden olunmaması istendi.
  KAYNAK-26.04.2013
 2. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  41670
  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Firma / Kurum:
  :::::::::
  Bildirimin yapılması gerekliliği bakımından güzel ama yöntem daha farklı olabilir miydi bilemiyorum.