1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iş kazasıyla ilgili acil bir soru

Konusu 'Kaza İnceleme ve Araştırmaları' forumundadır ve Naz Olgaç tarafından 27 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. Naz Olgaç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    74354
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    dün akşam atamamın yapıldığı bir firmada bugün kaza olmuş firmaya gitmek bile nasip olmadı henüz.. ne yapmak gerekir? yardımcı olabilen varsa çok sevinirim
  2. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    geçmiş olsun umarım ciddi bir kaza değildir, strese telaşa gerek yok ki zaten atamanızın yeni yapıldığını söylediniz
    işyerinde yapılması gereken rutin kontrol denetim risk analizi acil eylem planı vb işlerinizi ilk etapta sırasıyla yapacaksınız

lakin önceliğiniz bahse konu olan iş kazasının yaşandığı yeri kazayı incelemek ve varsa görgü tanıklarının da ifadelerini alarak
    kaza araştırma formunu düzenlemek, mevcut riski düzeltici önleyici faaliyet durumunu ve en önemlisi de kazanın asıl sebebine inebilmek
    kök sebebi bulabilmek, sonrasında gerekli gördüğünüz döfleri işverene sorumlulara sunmak olacak ki
    görevlerimizden biri de aynı veya buna benzer kazaların bir daha yaşanmaması için yapılabilecekleri tespit etmek öngörmek yaptırmak
  3. Ferit Yılmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    yeni atamanız yapıldığı için önceki çalışmalar ve eksiklikler konusunda sıkıntı yaşamazsınız. @Erdem Baskın dediği gibi sırasıyla yapınız
  4. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    Kaza ile ilgili resmi prosedürlerde sıkıntıya düşmeyin.
    Kolluk kuvvetlerine bilgi aktarımı ve en kısa süre içerisinde ( maks 3 gün ) kuruma durumun rapor ile bildirilmesi gibi.
    Arkadaşların dedikleri gibi zaten siz yeni atanmışsınız. Ama en azından bu konu ile ilgili daha hassas bir çalışma yapmanız hem sizin açınızdan hem de iş yerinin iş kazalarına hassasiyeti açısından kuruma karşı ilgisini gösterecektir. Ben şimdiden size de geçmiş olsun dileklerimi ileteyim. İnşallah başka kaza ile de karşılaşmazsınız. Büyük geçmiş olsun.
  5. Coşkun Muti İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    103042
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Sosyal Güvenlik Kurumu
    Geçmiş olsun,
    Bana bir gün önce sözleşme yapılıp, ertesi güne kaza olması biraz şüpheli geldi. O iş yerinde sizden önce görev yapmış bir İSG uzmanı var mı?, Kamera görüntüleri var mı? bence bunlar da kontrol edilerek iş kazasının yaşandığı yeri incelemek ve varsa görgü tanıklarının ifadeleri alınarak kaza araştırma formu düzenlemek, ve gerekli bildirimlerde bulunmak öncelikle yapılması gereken işler sanırım.
  6. Naz Olgaç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    74354
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    firma onayımı yapmamış zaten sanırım bu durumda benim lehime olur
  7. Fatih Ülker Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    36910
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma onayı yapılmamışsa zaten sözleşme olmaz ki.Her iki tarafında onaylaması gerekiyor sözleşmeyi.O yüzden Naz Hanım Bence Şanslısınız yine de.
  8. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    evet lehinize tabi henüz firma onaylamamış sizi o yüzden sorumluluk başlamamış henüz. Onaylanınca hemen bir aksiyon planı hazırlayın şunlar şunlar şu tarihlerde yapılacak diye işverene de imzalatın ama dakka bir gol bir bu işletme pek tekin gelmedi bana.... umarım başka kazalar yaşamazsınız.