1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iş kazasi sonrasi şirket değişimi

Konusu 'Kaza İnceleme ve Araştırmaları' forumundadır ve dyg_09 tarafından 21 Nisan 2014 başlatılmıştır.

1. dyg_09 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Yaklasık 20 gun önce üstüme atanmıs ve onaylanmıs bı iş yerinde bugun kaza medana geldı bildirim yapıldı fakat sorun su işyeri hem adres hemde şirket değiştiricekti ve bu yuzden işyerinde düzenleme yapamıyorduk bekleme aşamasındaydık defter alınmamıstı bu iş kazası sonrasında şirket değişimi bu hafta içinde yapılacak kaza geciren personel dısındakı çalışanlar diğer şirket üstüne alınacak kaza geciren personel raporlu oldugu ıcın eskı şirkette kalıcak,benim anlaşmam eskı şirketle bitirilip yeni şirket üstüne alınacak yeni şirket ve yeni adres için bi defter alınacak ama tüm çalışanlar eskı adreste çalışmaya devam edicek bu aşamada benim ne yapmam gerekiyor eski adres için defter olmadıgından hıc bısey yazamamıstım ,yeni adres ve yeni şirketin defteri olucak ama faaliyet eski işyerinde devam edicek peki ben ne yapmalıyım?
  2. Mehmet Mete İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Eski adreste bildirimli bir uzman olacak mı ?
  3. dyg_09 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    olay çok yeni olduğu için henüz bişey diyemıyorum ama olmıcak dıye gorusulmustu
  4. Mehmet Mete İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    bu süreç sürekli mi olacak peki? yoksa kısa bi zaman içinde bitecek mi ?
  5. dyg_09 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    2 ay gıbı bı süre
  6. Mehmet Mete İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    anlamadığım tüm çalışanlar orada neden girişi oraya yaptırıyorlar bu durumun sakıncalı olduğunu söyleyin 2 ay uzun bir süreç eski firmalarına aldırsınlar adamlar tam ne iş yapıyor bilmiyorum ama buna çözüm eski işyerine girişlerini aldırmalılardır yani 2 ay ona ne diye göz yumacaksınız.
  7. Eğer bireysel çalışıyorsanız. Her ikisi ile de sözleşme yapabilirsiniz. sigorta priminizin bir kısmı eski şirketten bir kısmıda yeni şirketten ödenir. Aynı adreste ise bu şirketler ortak bir kurul oluşturup ortak defter tutabilirsiniz diye düşünüyorum.