1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iş makinaları kiralama yapan yerler için risk analizi ve denetimler hakkında

Konusu 'Risk Değerlendirmeleri ve Yönetimi' forumundadır ve Serkan Kala tarafından 12 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

 1. Serkan Kala İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  10956
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Ortak Sağlık Güvenlik Birimi/ İş Güvenliği Uzmanı
  Merhaba arkadaşlar iş makinaları kiralama yapan yerler için risk analizi yapan var mı? Bu firmalarda iş güvenliği hizmeti nasıl yürütülmeli sizce, çünkü araçlar genelde hep dağınık yerlerde oluyor. Değişen şantiye ve diğer çalışma sahalarını her makine için yerinde görmek imkansıza yakın birşey. Bu firmalar da için acil durum eylem planı gibi durumlar nasıl uygulanmalı? Buraları disipline edebilmek için nasıl bir yol izlenmeli sizce?
 2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  1-araçların üzerine iş makineleri kullanma talimatı koy(kabinlerine)
  2-makine kontrol formları ver operatörlerine,
  3-oparatörlere talimat ve taahütname ver(sağlık,güvenlik şartnamesi hazırla)
  4-Ehliyet,SRC gibi evraklara dikkat et,
  5-Risk analizini hazırlaman firmanın iş ekipmanı kiralama,operatör kiralama ve makineler üzerinde gerekli güvenlik önlemlerine bağlı yap.