1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
  2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
    Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Iş sağlığı güvenliği önlemleri yetersizse işçi çalışmaktan kaçınabilir

Konusu 'İş Sağlığı ve Güvenliği Haberleri' forumundadır ve Fatih Ataselim tarafından 10 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. Fatih Ataselim Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    43997
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ekosistem
    Ülkemizin iş kazaları yönünden istatistikî verileri son derece kötü. Bu konuda ne yazık ki Avrupa birinciliği, Dünya üçüncülüğü gibi olumsuz rekorlara sahibiz.
    25148610_01.jpeg
    haber.jpg
  2. A. Onur Sevinç Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Cummins Makina
    kafanızda 1 çözüm yolu var mı ? yoksa durum analizini mi yapıyorsunuz. Birde iş kanununda böyle bir madde var ama ben eğitim verirken bunu asla söylemiyorum. işçinin asli görevi isg kurallarına uymak ve verilen işi yapmak. Ama kaçınmaya karar vermesinin birçok olumsuzluklarını gördüm. Adam iş yapmıyo bana sırıtıp, şefim ben buna yapamam, kaldıramam yada uygun değil diyo. Sonra bende hazırladığım disiplin prosedürleri geri uygun olmayan davranışını fotoğraflayıp şantiye dışına çıkartıyorum. oluyo bitiyo ^^
  3. Fatih Ataselim Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    43997
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ekosistem
    Medyada çıkan haberleri yayınlıyorum, bilgi amaçlı
  4. Ali Ünal İSGforum Üyesi

Mevzuahtta yazılan hak ve yükümlülükleri anlatmalısınız. Çalısan bunu koz olarak kullanıyorsa işi yapmıuyorsa bu amirinin işvrenin sorumluğundadır. Bu durumların işverene ve amirine yansıtılması kültür oluşturmada katılımın sağlanmasında ve tabiri caizse elini tasın altına koymasında önemlidir. Yani işi yapıp yapması zorluk çıkarması uzmanın değil amirlerinin sorumluluğundadır. Uzman olarak herseyi üstlenmemek gerek. Hazırlamıs oldugunuz talimatlarda sorumluluk kısımlarında mutlaka kontrol ve gözetim olarak amirlere sorumluluk yukleyın. Birebir çalışan ile muhatap olma zorunluluğunuz yok. Yaptırma denetleme posizyonunda olduğunuz için tespit ettiğiniz uygunsuzluklarda ucundan köşeisnden amirlerine de dokunun derim...
  5. A. Onur Sevinç Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Cummins Makina
    Ali Bey, imzanızda müdür olduğunuz yazıyor. Doğru olduğunu düşünüyorum, zira müdür gibi konuşuyorsunuz. Dediğiniz idealleştirilmiş bir isg görevi. Gerçi isg uzm. yönetmeliği dediklerinizi destekliyor. Şantiyelerde isg kültürü ve isg iklimi yaratmak çok zor. Özellikle kısa süreli işlerde. İnanılmaz bir sürkilasyon oluyor, yanına ilk kademe amiri alıp söylüyorsun, ama türkiyede bu iş biraz baret kontrolüne geliyor. Sınırları olan ve belli hizmeti veren yada üretim yapan yerlerde, isg kurul toplantıları yapıp, kurumsal yapıdan faydalana bilirsiniz ama şantiye için çok zor.
  6. Ali Ünal İSGforum Üyesi

Evet dogrudur, şantiyerleri de çok iyi biliyorum ama isg faalyetleri ülkemizde yeni basladıgı için biryerlerden ama dogru sekılde dogru noktadan baslamak gerek. Bunu oturtmakda lokomotif görevinde olan bizleriz. Bizler bu sistemi oturtacağız. Mahatma Gandi'nin de dediği gibi;
    Söylediklerinize dikkat edin!
    Düşüncelerinize dönüşür.
    Düşüncelerinize dikkat edin!
    Duygularınıza dönüşür.
    Duygularınıza dikkat edin!
    Davranışlarınıza dönüşür.
    Davranışlarınıza dikkat edin!
    Alışkanlıklarınıza dönüşür.
    Alışkanlıklarınıza dikkat edin!
    Değerlerinize dönüşür.
    Değerlerinize dikkat edin!
    Karakterinize dönüşür.
    Karakterinize dikkat edin!
    Kaderinize dönüşür.
  7. A. Onur Sevinç Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Cummins Makina
    bu orta asya insanlarında böyle bir ilerleme var :) bir nal bir atı bir at bir savaşı gibi. Ama dediğiniz doğru, etraflı düşünürsek eksik. Çünkü düşüncelerimiz yönlendirile bilen şeylerdir. Medya, yazılı basın gibi. Ama şu konuda hem fikirim, bir ülke kalkınacak ve ilerleyecekse buna yapacak olan mühendisler ve onların uygulamalarıdır.