1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iş sağlığı ve güvenliği alanında gelir dağılımı :)

Konusu 'İşaret ve Etiketler' forumundadır ve Odatesi tarafından 3 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

 1. Odatesi İSGforum Üyesi

 2. _kaanmert İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
  Allah belasını versin bu sistemin. B*kun içinde İSG ci yüzer, doktor 3.20 ED Sportline biner.
 3. Cumhur Gültekin İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  80759
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Vakıf Üniversitesi
  Yaşadığımız bir sorun karşısında hep şikayetçi konumunda kalıp, problemden zarar görmeye devam etme yerine, sistemin işleyişini analiz edip, şikayetçi olduğumuz konuyu nasıl çözebiliriz diye düşünüp, çözümler üretip, ortak bir çözümde birleşir, üzerimize düşenleri yaparsak, yaşadığımız sorunların bir bir yok olduğunu görebiliriz.

  Evet bir yerden başlamaya ne dersiniz?

  Yaşadığımız sorun : ........................................

  Sistemin işleyişindeki yeri : ...........................

  Çözüm öneriniz : ..........................................
 4. _kaanmert İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
  Öncelikle ilginiz için tşk ederim.

  1. İnsanların bizi polis veya güvenlik görevlisi gibi görmesi
  2. Doktorlar kral biz hakemler gibi hergün küfür yiyen mühendis kategorisinde bile tutulmayan sistemin bir parçası olmadığımızın düşünüldüğü birer amele
  3. Yetki yok. verecekler yetkiyi öttürecez herkesi. Bak o zaman neler oluyor.


  İngiltere de bir İSG uzmanı maaşı: 40000 pound= 140 000 TL evet doğru gördünüz. Hatta part time 35 000 pound a bile iş var. Ayrıca avrupa da İSG uzmanı o kadar yetkili ki patron bile ses çıkaramıyor. Tapanlar bile var :) bu espriydi.
 5. Yener Keskin İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  140392
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Yurtiçi Kargo
  Yetki olunca işlerin değişeceğini düşünmüyorum. İşyeri hekimlerinin yetkisi mi var ?

  İş güvenliği uzmanlarının iş dünyasında ve toplumdaki yeri tamamen insanların iş kazalarına ve diğer insanlara verdiği değerle ilgili. İşyeri sahiplerinin sizce yüzde kaçı çalışanlarının sağlığını gerçekten önemsiyor ? Bu soruya vereceğiniz cevap %10'u geçmez sanırım. O % 10 da bir şekilde başım ağrır korkusuyla önemsiyor. Çalışanlar deseniz onlar da çok farklı değil, bir çoğu alınan önlemlere uymamak için özel direnç gösteriyor.

  Sonuç olarak insanların kendi ve başkalarının hayatına bu kadar az değer verdiği bir ortamda iş güvenliği ve iş güvenliği ile uğraşan insanların önemsenmesi yetki vererek sağlanamaz.

  Mevcut yasalarda zaten iş güvenliği önlemlerini almamanın ciddi cezaları var. Kim önlem alıyor ? kimse. Kime ceza veriliyor ? hiç kimseye. 4 yıl olmuş yasa çıkalı, hala tehlikeli işyerlerinin % 50'si hiç iş güvenliği hizmeti görmemiş ve ceza alan yok. Böyle bir ortamda yetki bir işe yaramaz.

  İşyeri hekimlerinin daha saygın olmasının nedeni doktor olmaları ve halkın gözünde hak ettikleri değeri görmeleri. Türkiye'de insanlar önlem almak yerine sonradan çaresine bakmayı tercih eder. İş güvenliği uzmanı önlem almak, doktorlar ise çare bulmak için var onlara göre. Bu da neden doktorların ve dolayısıyla iş yeri hekimlerinin daha saygın göründüğünün ispatı bence.
 6. Ferda Fidan İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  33024
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Bu zamana kadar çalışanlara, onları önemsediğimi ve değer verdiğimi göstererek çalıştım ki; onlar da benim kendilerine verdiğim değeri ve çabayı görüp kendileri için gerekli önlemlere uyarlar diye. Bundan sonra da aynı stratejiyle çalışmaya devam edeceğim. Ancak çalışanların çoğu kendini bile önemsemediğinden benim ona verdiğim değerin hiçbir anlamı kalmıyor. Ama az da olsa kazandığım çalışanlardan umut alarak kendini önemsemeyen çalışanları da bir bir zamanla kazanabileceğimi düşünerek çalışmaya devam edeceğim. Çünkü bu sistemde başka yapılabilecek hiçbir şey yok.