1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iş sağlığı ve güvenliği bölümünü seçmeliyim mi?

Konusu 'Yardım Masası' forumundadır ve eren Karaağaç tarafından 16 Eylül 2015 başlatılmıştır.

1. eren Karaağaç İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    işçi saglığı ve iş güvenliği bölümüne sınavsız geçebiliyorum araştırdım baktım ama yinede bi deneyimli kişilerden bilği almak istiyorum lütfen yardımcı olur musunuz maaş konusu bide
  2. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
    Oku oku... Başlangıçta asgari ücret civarında maaşla işte bulursun... Sonrasında sana kalmış yükselmek...
  3. eren Karaağaç İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    işe başlamak derken tekniker olmayımı söylediniz acaba
  4. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
    sen neyi sordun ki? İSG lisansa sınavsız geçiş mi yapılıyor? Meslek Yüksek Okulu yani önlisans için sormuyor musun bu soruyu zaten?
  5. Caner Gayıp İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    git 2 yıllık başka bölüm seç.
    Ne bilim 40-50 puanla atanan sosyal hizmetler Aile planlama gibi bölümler var..

Sağlık alanıda olabilir.
    Devlete kapağı atabileceğin bir işe yönel...
  6. eren Karaağaç İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    evet, ben meslek lisesinde okuduğum için iki yıllığa sınavsız geçiş hakkm var o iki yıllığı okuduktan sonra ben isg teknikeri oluyorum sonra istersem sınavlara girip uzmanlığa yükselebiliyorum doğru anlamışmıyım ?
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 16 Eylül 2015 ---
    iki yıllık gidebildiğim bu bölüm var sadece
  7. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Sevdiğin ve merak ettiğin branşı ve okulu bul oku!Kendini adayacak işler yap.Bu devirde çok çalışana ve akıllı olana para vermezler yada zengin olamassın.Okul oku 10 yıl çalış ve sonra inşallah parada kazanırsın.
  8. eren Karaağaç İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    evet okonuda haklısınız ama iştebenim için iki yıllıktan burası çıkıyor sizce gitmeli miyim gidersem benim için iyi olurmu teşekkürler
  9. şevket ediz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    48557
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    uzmanların aldığı ücretler düşük , sorumlulukları fazla... kesinlikle devlet memuru olmayı düşün... sonra pişman olma...
  10. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    C sınıfı uzman olmuşsunuz ya, ;)
    zamanda yolculuk mu yapmak istiyorsunuz, :cool:
  11. Anladığım kadarıyla meslek liselisin. Sınavsız geçiş hakkında sadece isg için. başkada seçeneğin yok. bu bölümü okuyayım mı okumayayımmı karasızlığınıdasın.

Maaş durumları sana kalmış ileride çok iyi ücretlerde alabilirsin. Asgari ücretin biraz üstünede razı olabilirsin bu tamamen senin kendini geliştirmenle alakalı.
    tekniker olduktan sonra sınavla uzman olabiliyormuyum demişssin. Evet aynen öyle tekniker olduktan sonra 220 saatlik bir eğitim sonucunda osym nin yaptığı sınava girmeye hak kazanıyorsun. ardından sınavda 70 alırsan c sınıfı uzman olabiliyorsun. sonra çalışırsan b daha sonrada A sınıfı olma şansın var.

Bu bölümü okumalımısın konusunu sana bırakıyorum. İnternet elinin altında oku araştır. Artılarını eksileri teraziye koy. ona göre karar ver. Kararını verirken de Kendini bu bölümü okumak zorunda gibi histme. Şimdi eskisi gibi değil her yerde üniversite var yerleşme puanlarıda çok düştü özellikle mühendislikte demem o ki daha çok gençsin. Bir yıl daha olmadı bir yıl daha sınavlara hazırlanarak mecbur kaldığın değil istediğin bir bölümü okuyabilirsin.
  12. Serkan Sü İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gemi İnşa A.Ş.
    okuma. ısını yaptıgın halde hapıs yatabıleegın bır ıs yok dunyada. cadır yangınında uzman deftere de yazmıstı, sonuc? hapıs cezası aldı. ısveren duzeltmez cogunlukla. uzman uyarsa da bakanlıga sıkayet etmedıkce hapısten kurtulamaz.
  13. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    bilgisayar programcılığı oku. Ordan da özel bir kursa git yardır sonra özel sektöre. Ağzını kapatsan gözünle parayı hamuduyla götürürsün :)
  14. eren Karaağaç İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    hayır sadece oraya değil çok bölüm var ama araştırdım baktım bu bölüme 2 ila 10 arasında maaşı varmış çalışmayı seviyorum ama kendimi orda burda heba etmek istemiyorum o yüzden bu bolumu seçmeyi düşünüyorum
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 17 Eylül 2015 ---
    olsa o bolum hemen atlarım ama yok işte o bolum endustriyel kalıpçılık ,gemi makinaları ,işçi saglığı ve mekatronik falan var işte iki yıllık olanlar
  15. eren Karaağaç İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    kamu ve özel sektör var biz seçmiyomuyuz hanğisinde çalışacagımızı yada benmi yanlış biliyorum ?
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 17 Eylül 2015 ---
    biz özel sektör de değilde kamuda çalışabiliyomuz ?
  16. Murat Tas İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    İş güvenliği uzmanları henüz kamuda atanabileceği kadro yok. Özelde çalışıyorsun. Kuzenim 2 yıllık iş güvenliği uzmanlığı okudu. Okulu bitirince belgeyi almak için bir de kursa gitmen gerekiyormuş. İSG teknikeri özelde ne iş yapar pek bilmiyorum ama bence farklı alanlara yönelmeye çalış, Girebileceğin 4 yıllık bölümleri araştır derim.
  17. eren Karaağaç İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    öneriniz için teşekkür ederim ama iş olanagı çok yuksçsek herkes öyle diyor ama ben herkesin dediği için değil kendim istediğim için gitmeyi istiyorum