1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iş sağlığı ve güvenliği eğitim katılım sertifikası

Konusu 'Formlar' forumundadır ve Talha Taflıoğlu tarafından 29 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
    Sertifika ektedir. Afiyet olsun...

İlgili Yönetmelik Der ki (Hepsini Oku) ;

Eğitimlerin belgelendirilmesi

MADDE 15 – (1) Düzenlenen eğitimler belgelendirilir ve bu belgeler çalışanların özlük dosyalarında saklanır. Eğitim sonrası düzenlenecek belgede, eğitime katılan kişinin adı, soyadı, görev unvanı, eğitimin konusu, süresi, eğitimi verenin adı, soyadı, görev unvanı, imzası ve eğitimin tarihi yer alır.

(2) Eğitimlerin işyeri dışındaki bir kurum tarafından verilmesi durumunda bu kurumun unvanı da düzenlenen sertifikada yer alır.

Ekli Dosyalar:

2. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    güzel olmuş taze taze fırından çıktı dimi
    ama eğitimi ben verdim imzayı sen atıyorsun :(
  3. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Herkes kendi verdiği eğitime imza atacak yahu ben örnek teşkil etmesi için öyle yazdım. Seninki farklı bak ekte :D

Ekli Dosyalar:

4. Mehmet Akın İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    67025
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Teşekkürler tamda aradığımdı
  5. Kadir Ülgül İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    kerem osgb
    uzmanlığını yaptığımız firmalarda eğitim katılım imza çizelgesi yeterli değil mi? Sertifika verebilmeniz için eğitim kurumu yada OSGB olmanız gerekmez mi?
  6. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Dediğiniz şekilde de olur. Biz yaptığımız iş biraz daha kaliteli olsun diye bunu sertifika haline getirdik.

İlgili Yönetmelik Der ki (Hepsini Oku) ;

Eğitimlerin belgelendirilmesi

MADDE 15 – (1) Düzenlenen eğitimler belgelendirilir ve bu belgeler çalışanların özlük dosyalarında saklanır. Eğitim sonrası düzenlenecek belgede, eğitime katılan kişinin adı, soyadı, görev unvanı, eğitimin konusu, süresi, eğitimi verenin adı, soyadı, görev unvanı, imzası ve eğitimin tarihi yer alır.

(2) Eğitimlerin işyeri dışındaki bir kurum tarafından verilmesi durumunda bu kurumun unvanı da düzenlenen sertifikada yer alır.
  7. Kadir Ülgül İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    kerem osgb
    • Tamamı Büyük Harf Kullanımı.
    O ZAMAN "EĞİTİM KATILIM SERTİFİKASI" YERİNE EĞİTİM KATILIM BELGESİ İFADESİ DAHA DOĞRU OLUR DİYE DÜŞÜNÜYORUM. ÇÜNKÜ SERTİFİKAYI KURUMLAR VEREBİLİR DİYE BİLİYORUM.
  8. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Çalıştığınız yerde bir kurum değil mi ? OSGB veya İSGB. İkisindeykende yaptığınız iş aynı. Uzmansınız ve imza yetkiniz var. Adı ha belge olmuş ha sertifika. Ne değişir ?

Kaldı ki sertifikalandırmanın sadece kurumlar tarafından yapıldığına dair bir mevzuat var mı ? Yasak olduğuna dair bir mevzuat hiç duymadım.
  9. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    dosyanın ismi eğitim katılım sertifikası diye yazılmış
    fakat no problem
    düzenlenen belge zaten "eğitim katılım belgesi"dir
    sertifika biraz daha meşakkatli bir durum karıştırmaya gerek yok
  10. Hüseyin Ökelek İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    47485
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    burda önemli bir noktada bence belgede hakim ve uzmanın beraber imzasının olması gerektiğidir. çünkü eğitimler hekim ve uzman tarafından beraber verilmelidir. diye anlıyorum. yada sadece birinin adının olaması yeterlimi sizce..
  11. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    fakat hekimin verdiği eğitimler ile uzmanın verdiği eğitimler aynı değil ki bir kaç konuda ortak noktaları var
    örn meslek hastalığı. uzman olarak meslek hastalığının kısaca ne olduğu nasıl meydana geldiği yükümlülük süreleri ve meslek hastalığının beraberinde getirebileceği iş kazalarından bahsederim
    ama hekim meslek hastalığı dediği zaman tıbbi terimler içerisinde gezinir ki çoğunu hala kavrayabilmiş değilim:(
  12. Hüseyin Ökelek İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    47485
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    yani isg eğitimleri hekim ve uzman tarafından ortak verilecek sertifikada ortak imzalacak mı dekek istiyorsunuz.
  13. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Adsız.jpg
  14. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    bence herkes verdiği eğitime imza atsın
    illaki uzman ve hekim beraber ima atacak diye bir cümle olduğunu hatırlamıyorum
    yönetmeliği tekrar bi okumam lazım
  15. Hüseyin Ökelek İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    47485
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    bu açıklama setifikalarda hem uzman hemde hekimin ortak imzasının bulunması gerektiğini gösterir
  16. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    bulunduğum firmada 900 civarı isg temel eğitimi (4 saat) birkaç tane de oryantasyon iş kazası sonrası eğitim verdim hepsinde de benim ve eğitimi onaylayan İ.K.nın imzası var
    hekim için de 4 saatlik bir eğitim süreci var zaten o da kendi eğitimini verecek sonrasında bi 4 saatlik daha eğitim katılım belgesi ve hekim imzası olacak

ayrıca evraksal boyuta çok fazla takılmamak gerekir diye düşünüyorum bende ilk başta eksik olmasın tam olsun diyordum ama müfettişlerin önem verdiği ve hatta biz uzmanlarda önem vermemiz gereken esas olan eğitimin verilip verilmediği çalışanın bu eğitimden ne kadar verim alıp alamadığıdır sahade uygulamaya geçerken eğitimin iyi yada kötü yanları belirli oluyor zaten
  17. Ömer AKKAYA İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    YENİDÜNYA TEKSTİL SAN. A.Ş.
    arkadaşlar yönetmelikte geçen konularla alakalı hazırlamış olduğunuz sunularınız paylaşırmısınz fikir olsun 1100 kişiye eğitim vermem gerekiyor hazırlamasıda uzun sürüyor.
  18. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    http://www.isgforum.net/forums/isgnet-sunum.221/
  19. Ömer AKKAYA İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    YENİDÜNYA TEKSTİL SAN. A.Ş.
    teşekkürler Talha bey benim o bölümden haberim yoktu.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 31 Temmuz 2013 ---
    bu arada erpiliç boludamısınız?
  20. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    evet
    boludayız:)