1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinde hekime ihtiyaç var mı ?

Konusu 'Anketler,İstatistik ve Araştırmalar' forumundadır ve kubilay23 tarafından 18 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. kubilay23 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    bireysel
    Türkiye'nin bir çok ilinde açılan OSGB lerin sahipleri çoğunlukla bu işe gönül vermiş hekimlerdir :)) gülüyorum. Neden mi ? bu iş derken yanlış anlaşılmasın devletin politikası olan meslek hastalıklarının tespit sayısını %500 artırmak olan iş değil.. tamamen maddesel olan tarafını kastediyorum. Ne yapar hekim sağlık kontrolü :) iş güvenliği uzmanları ile koordineli çalışmak :) meslek hastalığı tespiti :) sağlık muayanesi :) bunların alayına gülüyorum. neden mi ? sağlık kontrolünden anladığı ilaç yazmak uzmanla çalışması zaten yok sen yap ben imza atarım mantığı meslek hastalığı umrunda bile değil sağlık muayeneside steteskopdan ibaret. hiç bir risk yok hiç bir sorumluluk yok. birde üstüne üstlük burunlarından kıl aldırmaz konuşunca da mangalda kül bırakmazlar. gariban uzmanda çalışsın ha çalışsın. şu cümle çok doğru 1 aylık bir eğitimle nasıl uzman olunmuyorsa aynı şekilde iş yeri hekimi olunmaz işini hakkı ile yapana saygım var ama arkadaşlar gerçekten ortada büyük bir adaletsizlik var...
  2. Murat ERDEM Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Eskişehir
    Sertifika Numarası:
    45030
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Forum Madencilik Müşavirlik Mühendislik san. ve tic. ltd.şti.
    Eyvallah arkadaşım, aynen doğru yazmışsın, dediklerine sonuna kadar katılıyorum, doktor arkadaşlar alınmasınlar ama, olaya tamamen duygusal :rolleyes: bakıyorlar... lobileri güçlü olduğu için,bugüne kadar, -tabiri caizse- İSG pastasından en büyük payı kapma yarışında hep önde olmuşlar... yapılan işle, sarfedilen emekle , elde ettikleri kazanç hep ters orantılı, bu bugüne kadar böyleymiş, maalesef, bundan sonra da böyle devam eder gider...
  3. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    Hekime tabiki ihtiyaç vardır, çoğu firmada elemanlar doktora gitmek için izin alamamaktalar, o gün içinde tekrar işe dönmek zorundalar... bir günlük 2 günlük raporlar kabul görmemekte ve maaştan kesilmektedir. Hasteneye gidilen günde tekrar işe dönmeniz mümkün olmazsa yetişemezseniz o gününüzde kesilmektedir. Ama sağlık personeline ihtiyac varmı derseniz bence ona ihtiyaç yoktur. Sağlık personeli işyeri hekiminin tam zamanlı çalışmadığı işyerleri için düşünülüyor, bence tam tersi tam zamanlı çalıştığı yerlerde olmalı hekime yardımcı olmak için... 3 kişinin çalıştığı yerde sağlık personeli ayda 1 uğrayacakta ne yapacak bende bunu merak ediyorum!
  4. balkes_ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    İş Yeri Hekimi
    SUSKUNLUĞUM ASALETİMDENDİR
    HER LAFA VERECEK CEVABIM VAR
    AMA BİR LAFA BAKARIM LAF MI DİYE
    BİR DE SÖYLEYENE BAKARIM ADAM MI DİYE
  5. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    Susmayın bence, verin cevabınızı... bu konuda asıl konuşması gereken kişilerden birisiniz. Ama adam mı değil mi gibi yaklaşımlar hoş değil... Her meslekte işini doğru yapanlar olduğu gibi bunu suistimal edenler de olmuştur, olacaktır. Burda söylenenler bu işi suistimal edenler içindir. Bunun malesef önüne geçmek mümkün değil.
  6. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    Neyi beğenmediniz ekaban ?
  7. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Merakla söyleyeceklerinizi bekliyorum.
  8. Tahir Delen İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Çevrelog Çevre Danışmanlık İş Sağlığı Güvenliği Hizmetleri
    o kadar saçma ki şuanki sistem ağır ve tehlikeli işte çalışır raporu alan işçi şantiye şefi ve İG uzmanı mühendise gelir abi belim ağrıyor fıtık var der ona göre iş ister ya da kulağı ağır işiten şoför gözü görmeyen şoför vs vs hepsine çalışır raporu veren doktor hani şu bizim mesleğin burnundan kıl aldırmayan doktoru pardon iş yeri hekimi:)
  9. kubilay23 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    bireysel
    İşte tamda bahsettiğim konu buydu :) hakaret etmek bilmişlik taslamak ve küçük görmekten başka bir şey bildiği yok çoğunun. sayın iş yeri hekimi lütfen paylaşımın son cümlesini okuyunuz hakkı ile yapana saygı duyuyorum dedim. Sanırım saygı duyulanlardan değilsiniz siz !! Lütfen bir hekime yakışan paylaşımlarda bulununuz saygılar..
  10. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    250 tl ye hekimlik teklifi veren zerzavatlarla uğraşıyoruz hekim arkdaşımla,uzmanlık bu kadar düşmedi beeeee...Hekim arkadaşlar bu işi sağlık raporundan ibaret sanıyor.bide trabzonda bir iki uzman içeriye alınmış hatta bir işyeri hekimi sağlık raporu düzenlemediğinden dolayıda içeri alındığından bahsediliyor bu hususu birebir çay içerken hekim arkadaşımın ağzından duydum.
  11. kubilay23 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    bireysel
    Bende Ankara da hekimlerin rolünü dahada aza indirecek çalışmaların olduğunu duydum. Ne kadar gerçeklik payı var bilmiyorum ama umarım vardır.