1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Yürürlükte Iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin desteklenmesi hakkında yönetmelik

Konusu 'Mevzuat Kütüphanesi' forumundadır ve Erhan Güneş tarafından 24 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. Erhan Güneş Mevzuat Grubu Lideri

• Mevzuat Grubu
    Sertifika Numarası:
    21761
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Çağan OSGB
    İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ HİZMETLERİNİN DESTEKLENMESİ HAKKINDA YÖNETMELİK
    Resmi Gazete Sayısı: 28861 Resmi Gazete Tarihi: 24.12.2013
    Amaç ve kapsam:
    Bu Yönetmeliğin amacı, kamu kurum ve kuruluşları hariç olmak üzere ondan az çalışanı bulunanlardan, tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerine, iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin yerine getirilmesi için sağlanacak desteğin usul ve esaslarını belirlemektir.​

Kaynak: Mevzuat Bilgi Sistemi
  2. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
    Tehlikeli sınıfta 9 kişi çalışan için 01.01.2014 itibarı ile ayda 132,3 TL yapıyor.
  3. Erhan Güneş Mevzuat Grubu Lideri

• Mevzuat Grubu
    Sertifika Numarası:
    21761
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Çağan OSGB
    asgari ucretten mı hesapladınız talha bey?
  4. Resul Akdeniz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    45622
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gediz Madencilik A.Ş
    Bu hesap tüm hizmetler içinmi?
  5. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Evet 16 yaşından büyük çalışanların alt limitinden hesapladım. %1,4 ile günlüğü 0,48 TL oluyor Ay bazında bir kişi 14,7 TL yapıyor.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 24 Aralık 2013, Orijinal tarih: 24 Aralık 2013 ---
    Hayır tehlikeli sınıfta olan ve 9 çalışana sahip bir işletme için bu hesap.
  6. Resul Akdeniz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    45622
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gediz Madencilik A.Ş
    Demek istediğim uzman+hekim mi sadece uzmanmı kusura kalma sana soruyorum inceleyemedim iş yerindeyim ve birazdan ocağa gireceğim.Şimdiden teşekkür ederim.
  7. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Uzman ve hekim dahil ayrım yapılmamış.

Devletten para beklemeyin bi sürü şarta bağlamış zaten...
  8. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Destek hizmetinin alınacağı kişi, kurum veya kuruluşlar

MADDE 7 – (1) Bu Yönetmelik kapsamındaki işyerleri, iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili destek hizmetlerini 29/12/2012 tarihli ve 28512 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri Yönetmeliği uyarınca hizmet sunucusundan alır.

şimdi ben bu cümleden bireysel olarak anlaşılabilir anlamını çıkardım.doğrumudur?
    çok fazla şarta bağlamış şimdi arkadaşlar bu hizmetten faydalanmak isteyen işveren muhasebecisine diyecekki bunu alalım ve muhasebecide 9 çalışanı olan bir işyeri için bu kadar uğramaz:)ama şuna sevindim taslakta sadece osgb diyodu onu kaldırmışlar iyi olmuş:)
  9. ceyhunkmy İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    işyerleri destekten yararlanmak için sgk ya veya başka bir kuruma başvuru yapmalılar mı yoksa her ay ki hizmet listeleri mi baz alınacak teşekkürler
  10. Salih ŞENER İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100394
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu/NEVŞEHİR
    Devletin sağladığı destek işvereni bağlar, bizim hizmet sözleşmemizi bağlamaz değil mi ?
    Yani ben 9 çalışanı olan tehlikeli sınıfta bir işyeri ile aylığı 1000 TL ye sözleşme yaparım, işveren devletten desteğini ne kadar alırsa alır, bu bizi bağlamaz. Doğru mu ?
  11. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Bağlamaz telaşlanma :)

Destek çok yetersiz. Küçük işyerlerinin bazıları için İSG tedbirlerini almak karşılanamaz maliyetlere yol açıyor. Desteğin kesinlikte artırılması gerekiyor