1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Iş sağlığı ve güvenliği kanunu tanıtıldı

Konusu 'İş Sağlığı ve Güvenliği Haberleri' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 11 Aralık 2012 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdür Yardımcısı Rana Güven, İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu'nun sahada etkin ve doğru kullanılmasını sağlayacak 35 yönetmeliğin kısa sürede yayımlanacağını bildirdi.

  haber.jpg
  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdür Yardımcısı Rana Güven, İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu'nun sahada etkin ve doğru kullanılmasını sağlayacak 35 yönetmeliğin kısa sürede yayımlanacağını bildirdi.
  Denizli'de düzenlenen İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Denizli Tanıtım Seminerine, Denizli Valisi Abdülkadir Demir, Belediye Başkanı Osman Zolan, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdür Yardımcısı Rana Güven, ilçe kaymakamları, kamu kurumu ve sivil toplum örgütü temsilcileri işveren ve çalışanlar katıldı.
  Seminede konuşan Güven, 30 Haziran'da yürürlüğe giren İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu'nun, uzun yıllar emek verilen ve her bir çalışanı kapsam altına alan, insanı öne çıkaran, korunmayı ve korumayı hedefleyen bir kanun olduğunu ifade etti.
  Kanunun, kamu ve özel sektöre ait bütün iş yerleri ile hayatın bütününü kapsayan bir nitelikte olduğunu ve bu alanda birçok yenilikler getirdiğini dile getiren Güven, şunları kaydetti:
  "İş sağlığı ve Güvenliği, hepimizin ihtiyacı, evden okula, okuldan çalışma yaşamına ve bütün hayatımız boyunca hepimizin günlük bir ihtiyacı. İş sağlığı ve güvenliği konusunu, sadece sanayi için ya da çalışma hayatına özgü düşünmeyelim. Ülkemiz, günlük hayatta, evde mutfakta, banyodaki güvenlikten tutun, okulda çocuklarımızın güvenliği, sokakta ya da büro işlerinde bireylerin sağlık ve güvenliğinin korunmasına kadar çok geniş bir çerçevede, insanı öne alan, insanı önemseyen bir yasayla buluştu."
  Güven, bu yasanın doğru, etkin ve sürdürülebilir bir şekilde uygulanması için önce bu konuda farkındalık yaratılması gerektiğini ifade ederek, bu amaçla tanıtım seminerleri düzenlediklerini belirtti.
  Bununla birlikte kanunun uygulamasına yönelik mevzuat çalışmalarının tamamlanma aşamasına geldiğini anlatan Güven, "Bundan sonraki yolumuz uzun. İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu'nun sahada etkin ve doğru kullanılmasını sağlayacak 35 yönetmeliğimiz yayımlanmak üzere. Peyderpey imzaya gönderilen ve yayımlanma hazırlıkları süren yönetmeliklerimiz var. Bütün bu yönetmeliklerimiz, yasanın sahada etkin ve doğru kullanılmasını sağlayacak" dedi.
  Seminerde daha sonra iş sağlığı ve güvenliği uzmanları, 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu'nun getirdiği yeniliklerle ilgili katılımcılara bilgi verdi.
  Muhabir: Mustafa Dermencioğlu / Ufuk Kırabalı
  Yayıncı: Murat Paksoy - DENİZLİ

  KAYNAK-10.12.2012
 2. Aygün Bentürker İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  11423
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Bakanlıkta Rana Hanım gibi 5 -10 tane olsa :) ,başarılı ve kurumuna sevabıyla günahıyla çok bağlı.
 3. Ali İhsan Dönmez Hatay Temsilcisi

  • Etkinlik Grubu
  İl Temsilciliği:
  Hatay
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Her gün uzman olan bizlerin kafası dahada karışıyor. Ne olacak halimiz diye düşünmeden duramıyoruz. Allah sonumuzu hayır eylesin.