1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iş sağlığı ve güvenliği kurul defteri

Konusu 'Formlar' forumundadır ve efecan tarafından 21 Şubat 2012 başlatılmıştır.

1. Nilcan Parlak Sütcü İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    48011
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar merhaba,

Elinizde örnek olarak gösterebileceğiniz dolu kurul defteri var mı? Kararlar ne şekilde işlenmiş, yazım ne şekilde vs. Bir iki sayfa firma adı gibi özel bilgilerin olmadığı örnekler rica ediyorum.

Şimdiden teşekkürler.
  2. Mehmet Hayri Cüneydi İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Gülçek Tekstil
    Noter onaylı ve matbaada özel bastırılmış kurul defterimize toplantıda alınan kararları el ile yazıyoruz.Bir önceki toplantıda alınıp uygulanan konuları ilk sıralara yazıyorum.Mesela şu bölüme şu eğitim verilmiştir vb.Daha sonra bir sonraki aya kadar halledilmesi planlanan ve toplantıda karara bağlanmış maddeleri yazıyorum.Mesela mayıs ayında akciğer ve odyo testlerinin yaptırılmasına karar verilmiştir gibi.
  3. Elçin Subaşi İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    BURTEZ OSGB
    Merhaba arkadaşlar bir sorum olacak; kurul karar defterinde bir uygunsuzluğun giderilmesi için en fazla ne kadar süre ile termin verebilirim? bunun yasal bir şartı var mı? örnek uygun iş ayakkabısı araştırılacak bunun için belkide tüm çalışanların çalışma şartlarını, ayakkabı uygunluklarını araştırmamız gerekecek, bunun için 3 aylık bir termin verebilir miyim?
  4. Resul Akdeniz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    45622
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gediz Madencilik A.Ş
    Bu konu için yasal olarak şu kadar süre verilir diye bir konu görmedim;bu sadece yakın hayati tehlike için tanımlanmış ve iş hemen durdurularak gereken tedbir alınır der.Ancak bahsettiğiniz konu için bakanlık müfettişinin önerisi;bir toplantıda yazdığınız uygunsuzluk diğer toplantıya kadar halledilmeli(en fazla 1 ay),yani siz toplantıda bunu yazarsınız(uygun iş ayakkabısı alınması ve işçiye dağıtılması gereklidir) bunun için süre belirtmezsiniz;uygunsuzluk giderilince yani ayakkabı alınıp işiçiye dağıtılınca şu ....şu tarihte kurul toplantımızda önerdiğimiz şu .... eksiklik giderilmiştir, diye yazarsınız.
    Benim ki sadece öneri elbette daha doğrusu vardır;kolay gelsin.
  5. Elçin Subaşi İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    BURTEZ OSGB
    Çok teşekkür ederim Resul Bey, Dediğinize katılıyorum ancak bahsettiğim konuda araştırma yapılması olayı bazen uzayabiliyor bu amaçla dormak istedim tabi şunuda biliyorum termin uzadıkça bir sonraki toplantı tutanağındada açık konumda bulunuyor bir sürü ayrıntısı var ama ben yasal şartı merak etmiştim. Cevabınız için Teşekkürler...
  6. Resul Akdeniz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    45622
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gediz Madencilik A.Ş
    Ben kurul defteri kullanmıyorum,tutanaklarla hallediyorum.Defter de olur ama noter onayına vs gerek yok,rahat kullanabileceğiniz bir defteri kurul defteri olarak kullanabilirsiniz.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 22 Ağustos 2013 ---
    Bu forumdan aldığım bir tutanak örneği.

Ekli Dosyalar:

7. emregee İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    hepimiz osgb-isis turkey
    görüş tam olarak doğru sayılmaz... bir evrakın noter tarafından onaylanması o evrakı tanımayan kurum nezdinde o evrakı geçerli kılmaz... yani bir evrakı cumhurbaşkanı bile imzalayıp onaylasa o evrak kanun hükmünden keskin olamaz... sonuç olarak kurul defterinin olması olumludur ; bir vaka halinde delil görevi bile görebilir ( belki ) fakat ben notere onaylattım resmiyet kazandı sonucuna direkt varmak çok doğru değildir. ki müfettişlerin tespit ve öneri defteri dışında defter sormadıkları da malumdur.
  8. ali erol İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    8971
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Teşekkürler elinize sağlık