1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

iş sağlığı ve güvenliği merkezi OSGB nasıl açılır?

Konusu 'OSGB' forumundadır ve rastin277 tarafından 11 Ekim 2012 başlatılmıştır.

1. rastin277 İSGforum Üyesi

Herkese selam Babam Emekli hekim, bende Elektrik mühendisiyim. ikimizde sınavı başarıyla verdik ,belgelerimizi aldık. Baba oğul iş guvenliği merkezi açmak istiyoruz. Acaba bunun şartları nelerdir. ne yapmamız lazım? Yardımcı olabilirmisiniz?
  2. isgforum İSGforum Üyesi

iş güvenliği merkezi derken OSGB mi açmayı düşünüyorsunuz..yoksa iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi eğitim kurumu mu?
  3. isgforum İSGforum Üyesi

her ikisi ile alakalı durumda da yönetmeliklerde neler yapmanız gerektiği yazılmıştır okumanız yeterli aslında...:))
  4. rastin277 İSGforum Üyesi

Yok abi eğitim kurumu değil. OSGB açmayı düsünüyoruz. Yönetmelikleri kontrol edicem. ben bu konularda biraz acemiyim. Cevap yazdığın için teşkkür ederim.
  5. bayramali İSGforum Üyesi

sen yönetmelikleri bir oku kafana takılan olursa burda müzakere eder detaylara ineriz..ok..:)
  6. Sibel İSGforum Üyesi

Açabilirsiniz ortaklardan biri iş yeri hekimi olmalı ya da A sınıfı isg uzmanı olmalı.
  7. ahmet06 İSGforum Üyesi

osgb açmak için illa a sınıfı mı olması gerekiyo uzmanın ?
  8. efecan İSGforum Üyesi

kurucusunun A sınıfı yada hekim olmalı şart...
  9. ahmet06 İSGforum Üyesi

peki teşekkürler
  10. isg_87 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhabalar ben C İş sağlığı ve güvenliği uzmanıyım. OSGB açmak istiyorum. Yönetmelikte de baktım. Yalnız benim sorum İş yeri hekimin işyerine ortak olması zorunlu mu ? Yani firmayı ben kursam sağlık personeli ve iş yeri hekimini veya Asınfı İSG uzmanı ile tam zamanlı sözleşme yapsam olmaz mı ??
  11. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İŞ-SA OSGB
    olur...C artı A sınıfı yada C artı hekim..
  12. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İŞ-SA OSGB
    işyeri hekimi senden öyle bir maaş ister ki ister istemez sana ortak olur canını sıkma..:)
  13. isg_87 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Nasıl yani İşyeri hekimi veya A sınıfı uzman ile ortak olmak zorundamıyım değilmiyimi ?

İş yeri hekimi için de normal şartlarda 3 yada 4 firmaya bakabiliyor. Verilecek maaş da o şekilde olmaz mı ?
  14. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İŞ-SA OSGB
    ortak mortak yok..osgb kurman için alırsın yanına hekim yada A sınıfı bide sağlık personeli kurarsın..ha nasıl anlaşırsan anlaş..sen bilirsin gerisini..
  15. isg_87 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Tmm şimdi oldu :) Peki İş yeri hekimleri maaşı ile ile ilgili forumda bir başlık var mı ? Yaklaşık ne kadar alıyorlar iş yeri hekimleri ?
  16. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    osgb kurmak için A sınıfı uzman şartı yok ki, tam zamanlı olacak olan;
    1. uzman
    2.hekim
    3.sağlık personeli
    sizin bahsettiğiniz yürürlükten kaldırılan mevzuat
  17. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İŞ-SA OSGB
    OSGB kurucu olarak Hekim veya A sınıfı şartı var..
  18. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
  19. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İŞ-SA OSGB
    ya siz ne derseniz o, iki tane c sınıfı birleşin açın o zaman osgb yaw..
  20. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    sinirlenmene gerek yok,ortada yanlış bilgi var onu düzeltiyoruz, ben ısrarla diyorum uzman hekım sağlıkcı dıye sen de dıyosun kı 2 c kurun ozmn,ayrıca kurucunun illa hekım veya uzman olmasına gerek yok!