1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iş sağlığı ve güvenliği talimatları ile çalışma izin prosedürleri

Konusu 'Prosedürler' forumundadır ve Alper Akpunar tarafından 30 Mart 2016 başlatılmıştır.

1. Alper Akpunar Eğitim Grubu Lideri

• Eğitim Grubu
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    16217
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gündoğdu Mobilya (Sümela)
    Gerekli yerlerde kullanılmak amacıyla iş sağlığı ve güvenliği talimatları ile çalışma izin prosedürlerini hazırlayarak işverenin onayına sunmak ve uygulamasını kontrol etmek.
    Burdaki çalışma izin prosedürü ne demek pek anlayamadım..
  2. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    çalışma izni verilmeden işbaşı yapılmaması gereken işler, örneğin; yüksekte çalışma, sıcak iş çalışma, kapalı alanda çalışma, kazı işleri, vb

bu tarz çalışmalara başlamadan önce kontrol ve çalışma ön onay aşamasından bahsediyor olsa gerek,
  3. Cumhur Gültekin İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    80759
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Vakıf Üniversitesi
    Prosedür kelimesini işleyiş olarak tanımlarsak, adım adım hangi işlemlerin yapılması gerektiğinden bahsediliyor.

Çalışma izin prosedürü denince;

1- İşi yapacak çalışanların sağlık açısından bu işi yapmaya uygunluk raporları olacak.
    2- Çalışanların aldıkları eğitim olarak bu işi yapmaya yetkin olacaklar.
    3- Kullanılan cihaz ve ekipmanlar İSG standartlarına uygun olacak.
    4- KKD kullanılması gerekiyorsa, temin edilecek ve kullanılması kontrol edilecek.

gibi .....