1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iş sağlığı ve güvenliği tespit ve öneri defteri uygunsuzluğuna kötü bir örnek uygulama

Konusu 'İşletme Kontrolü ve Denetimler' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 18 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman

tespit öneri defteri uygunsuzluğu.jpg
  2. Erdoğan Önkoyun İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    24665
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Şaka mı bu? Vay halimize...
  3. Can Koral İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    50445
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    millet işsizlikten bu mesleğe bilinçsizce saldırırsa işin sonu buna varacak zaten kaçarı yok malesef...
  4. suhaer91 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    50945
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ACARLAR ŞİRKETLER TOPLULUĞU
    yorumsuz
  5. yıldırım İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    3000 is gunu ile pizzacida, pazarlama sektorunde orda burda calisan is guvenligi ile alakali lisans egitimi almamis,sadece 220saat kursla A sinifi uzman olunan bir ulkedeyiz.gayet normal
  6. hakan aktaş İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    53700
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    çaba osgb
    En azından iş yerine gelinmiş buda bişey ;)
    Bu arada yazısı da çok kötü oğlumun yazısı bu uzmandan çok daha güzel:)
  7. Gökhan Öncü İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ege üniversitesi
    Ne çok SEVIYORUZ başkalarının EKSIKLERINDe EGOlarimizi AVUTMAYI.BURDA herkes doğuştan UZMAN sanki:)
  8. Fatih Ülker Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    36910
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Merhabalar.
    Aslında Serbest yada OSGB diye bir ayrım yapmayalım. Genel olarak gerçekten de uzman arkadaşlarımız sertifika alarak uzman olduklarını sanıyorlar.
    Sertifika almadan önce 1500-2000 tl ye çalışan arkadaşlar sertifika aldıktan sonra 4000-5000 tl istemeye başlıyorlar. Maalesef herhangi bir bilgi ve birikimi olmayan arkadaşlarımız işini layıkıyla yapan uzman arkadaşlarımız içinde kötü örnek olmaya devam ediyorlar.
    @Erkan Dündar ın paylaşımına teşekkür ederim. maalesef sektör bu şekilde bilinçsiz ve bilgisizce çalışan uzmanlar ile dolu.
  9. Can Koral İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    50445
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    o başkalarının eksiklikleri diye yorumladığın şey yüzünden insanlar ölüyor bizim meslektaşlarımız da hapse giriyor İş Güvenliği Uzmanlığı şu anda Türkiye'de yapılan en riskli mesleklerden birisi. Bu tarz hataları görüp paylaşmak insanlarda en azından farkındalık oluşturmak çok önemli.. Sonuçta insan kendindeki hatayı başkası uyarmadıkça göremez...
  10. hakan aktaş İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    53700
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    çaba osgb
    Gökhan Bey bu sitede hemen hemen her gün birileri bir konuda paylaşım yapıyor, o paylaşıma teşekkür ve beğeni geliyor, diğerleri bu paylaşımlardan faydalanıyor, bazıları bende dahil bilmediğimiz konularda yardım için konular açıp yine diğerlerinin paylaşımlarından faydalanıyoruz.
    ne paylaşanlar ve yardımcı olanlar EGOlarını AVUTUYOR, nede DOĞUŞTAN UZMANLAR.
    ama bu resimdeki deftere bu yazıları yazan arkadaşın kusura bakmayın ama bu işle hiç alakası yok. ben bu tür adamların daha fazla örneklenilmesini taraftarıyım. BİRAZ CiDDIYET lazim bu Gokhan bey
    bu adam resmen hepimizin meslegi ile dalga gecmis. bu yorumlarin hepsini fazlasiyla hak ediyor.
    Ayip olan bilmemek degil ,grenmemek bence.
    BU YUZDEN SITEDE PAYLASIMDA BULUNAN YARDIMCI OLAN YADA YARDIM ISTEYEN HERKESE TESEKKURLER...
    Sonradan Uzman Hakan AKTAS ;)
  11. Hasan Yalçın İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    65930
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bence çok da şaşılacak bir durum değil. Bu defterin nasıl doldurulacağı, nasıl bir dil kullanılacağı, neler yazılacağı neler yazılmayacağı ile ilgili bir eğitim alan var mı ki. Ancak bir yerlerde çalışıp göz ucuyla gördüğü kadar yapıyor herkes zaten. Ben bu kişiyi değil, bu sistemi kınıyorum.
  12. RANTUDİL İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bu konuda eleştiri yapan arkadaşlar siz nasıl yazıyorsunuz yada yazabiliyormusunuz.Bende deftere bu şekilde yazan kişiyi değil sistemi kınamanın doğru olacağını düşünüyorum.Ayrıca meslek olarak yapılmasının nedenlerinden biriside para konusudur kimse kimseye masal anlatmasın lütfen.
  13. Hamit Kürşat Demiryürek İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    119510
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Uzmanım diyen kişi ilk önce oturacak bir mevzuatı okuyacak. Mevzuat derken sadece kanun, antlaşmalar, yönetmelikler... den bahsetmiyorum, yargıtay kararları da dahil buna bilirkişi raporları da.
    Eğer hakikaten ben bu işi yapacağım diyorsa kişi hiç olmazsa oradaki dil/üslubun nasıl olduğunu anlayacak ve ona göre yazacak deftere.
  14. Fatih Ülker Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    36910
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    İş yine gitti geldi Para konusuna geldi.
    Arkadaşlar uzmanlık yapmadan önce çakıl taşı karşılığımı çalışıyordunuz. Yada işinizi gelişi güzel yarım yamalak mı yapıyordunuz.
    Erkan Bey in paylaştığı resim işini tamamen bu şekilde yapan ve maalesef İş sağlığı ve güvenliği uzmanı olmuş arkadaşların icraatları.
    Herkes yaptığı işin karşılığı olarak bir bedel , ücret alırlar önemli olan akşam yastığa başını koyduğu zaman işini iyi yapmanın vermiş olduğu rahatlık ile uyuyabilmesi.
  15. hakan aktaş İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    53700
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    çaba osgb
    KARDES BEN BU ADAMI ELESTIRIYORUM VE DEFTERE COK SUKUR YAZABILIYORUM. SISTEMI KINARSIN KINAMASSIN BILEMEM AMA ISG PROFESYONELIYSE BU ISI YAPIYOSA ADAM GIBI YAPACAK BILMIYOSA DA YAPMAYACAK BU KADAR BASIT. NEDEN MI?
    1. BOYLE ADAMLAR YUZUNDEN ISVEREN ISGUVENLIGI HIZMETI ALDIGINI SANIYOR BEDAVADAN INSANLAR CAN VERIYOR!
    2. BOYLE ADAMLAR YUZUNDEN BENIMDE YAPTIGIM BU MESLEGIN ADI YERLERDE SURUNUYOR!
    3. BOYLE ADAMLAR YUZUNDEN BU IS DALGA KONUSU HALINE GELIYOR.

BIRAKINDA ELESTIRELIM NE UZADI KONU ARKADAS. HERKES BU IS BILMEZIN FAHRI AVUKATI OLUP BIZI TASLAR OLDU. NERDEYSE ADAMI ELESTIRDIK DIYE OZUR DILEYIN DIYECEKSINIZ. YORUM YAZDIGIMA PISMAN OLDUM YEMIN EDERIM.

RANTUDIL NIKLI ARKADAS;
    YAZIP YAZAMADIGIMLA ILGILI BURAYA PAYLASIMDA BULUNURDUM AMA BU SOZUNUN USTUNE BUNU YAPMAM COCUKLARIN IDRAR YARISINA BENZEYECEK O YUZDEN BIR DAHA KI ITHAMINI DAHA SEVIYELI YAPARSAN YADA BANA YAPMASSAN SEVINIRIM..
  16. Canan Tanis İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Sinerji İnşaat Mimarlık Müşavirlik A.Ş.
    İş yerine gelindi :D
  17. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    sepette çürük yumurta sağlam yumurta ile tutulmaz...eleştiri ve tespitlar sadece işveren için değil,çuvaldızı birazda kendimize batırmalıyız.
    Şu dikkatimi çekti, soruyorum?Peki defter nasıl yazılmalı örnek vermediniz,isg defterinizden foto çekerek örnek paylaşım da yapmadınız..bunları da yapmak lazım...
  18. aktasi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    7247
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Alarko Taahhüt Grubu
    benim el yazım kötü olduğu için paylaşmak istemedim :))
  19. Hamit Kürşat Demiryürek İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    119510
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar paylaşımlarınızı firmanızın gizlilik politikasını gözeterek yapmayı unutmayınız.... (sadece tavsiye)
  20. bencaglayan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman