1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iş sağlığı ve güvenliği uzmanları için profesyonel destek

Konusu 'Yardım Masası' forumundadır ve Onur Özbay tarafından 21 Haziran 2014 başlatılmıştır.

1. Onur Özbay Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Çalıştığınız firmalar da yaşadığınız sorunluk, çözüm üretemediğiniz konular mutlaka olacaktır. Sitemiz üzerinden sıkıntılarınızı paylaşırsanız sizlere destek olabilmek adına elimizden geleni yapmaya hazırız.
  2. Abdi TURAN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    43005
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Özel sektör / Bakım Müdürü
    Onur bey ilk olarak ünvanımızdan başlayalım isterseniz...:)

A, B ve C sınıfı olarak bizim ünvanımız İŞ GÜVENLİĞİ UZMANI dır.

Çalıştığımız yerlerde bizi konu başlığında olduğu gibi iş sağlığı ve güvenliği uzmanı olarak tanıyorlar. Malesef sizin yaptığınız gibi bunu bazı iş güvenliği uzmanı arkadaşlarımız da yapıyor.

İş sağlığı ve güvenliği uzmanları ve uzman yardımcıları da vardır ama bu ünvanı taşıyanlar ÇSGB de çalışan ve sınavla alınan memurlardır.

Lütfen konu başlığımızı da değiştirelim ...:)

Tabi bakanlık çalışanlarına özel profesyonel destek amaçlı bu konu başlığını açmadıysanız ?
  3. Onur Özbay Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Abdi Bey benim ünvanım iş sağlığı ve güvenliği bilim uzmanı. İş sağlığı profesyonelleri hekimler, iş güvenliği profesyonelleri ise uzmanlardır. Bana sadece uzmanlar soru sormuyor, doktorlar da sorular yöneltiyor.
  4. Abdi TURAN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    43005
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Onur bey o zaman lütfen konu başlığını '' İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ PROFESYONELLERİ İÇİN PROFESYONEL DESTEK '' yazalım siz bakanlık çalışanlarına profesyonel destek veremezsiniz, yanlış anlaşılıyor...

Ayrıca sizinde kartvizitinizde olduğu gibi ünvanınız iş güvenliği uzmanıdır...

Onur ÖZBAY
    Jeoloji Mühendisi
    İş Güvenliği Uzmanı ( B Sınıfı )
  5. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar Merhaba,

Bu konu başlığı altında yaşanan ünvan tartışması yerine çalışan,işveren ve diğer profesyonellerin sorularına profesyonelce cevap vermek daha yerinde fayda sağlar.Benim ünvanım Maden Mühendisi olarak geçer imza kısmında..Ünvanların açılımları bu sitede yardım isteyenlere pek yardımı dokunmadı şimdiye kadar,soruların sorulara Mevzuattan atıflar yaparak ve belge,bilgi ile cevap verecek ünvanı samimiyet ve yardım sever kişilere ihtiyacımız var…Bu hususta örnek kişi ve yönetici olarak @Ersin Bozkurt örnekleri kendinden benim için İş Sağlığı ve Güvenliği Bilim İnsanı'dır.

Saygılarımla,

Erkan DÜNDAR
    Maden Mühendisi
  6. Abdi TURAN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    43005
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Daha ünvanının ne olduğunu bilmeyen nasıl profesyonel destek verecek...

Yanlışını görüp kabul etmekte bir erdemdir konuyu doğru anlayalım...
  7. Onur Özbay Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Abdi Bey sen konuyu sabote ediyorsun. Senin için artık bir kelime bile açıklama israftır, yapmayacağım.
  8. Abdi TURAN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    43005
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Yanlışını görüp kabul etmekte bir erdemdir...
  9. Mehmet Fırat Yıldırım İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Sn. Onur Özbay,

Bu forumları 2 yıldır takip ediyorum. Abdi Bey'in çok değerli yorum ve katkılarını gördüm. Gayet düzeyli, bilgili ve donanımlı bir meslektaşımız. Bizi bağlayan hangi mevzuatta "iş sağlığı ve güvenliği uzmanı" ibaresi geçiyor? Abdi Bey ünvanı düzeltelim derken kişisel görüşünü ortaya koymuyor ki; kanunu referans gösteriyor. Bu nedenle bazı uyarılara alınmamak gerekir. Doğruyu söylemek, uzman hassasiyetinin gerekliliğidir.