1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iş sağlığı ve güvenliği uzmanlari ve uzmanlara olan ihtiyaçta artmakta hayırlı olsun...

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve Raşit Sabancı tarafından 8 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

?

SİZCE, İş Sağlığı ve Güvenliği UZMANLIĞI Gelecek Vaadediyor mu?

1. EVET

29,1%
  2. HAYIR

36,8%
  3. BELLİ OLMAZ.

34,2%
Birden fazla oy kullanılabilir.
  1. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    :)
  2. İnsan biraz eğlenmeli dimi; hoşuma gitti
  3. Satife Üstüner İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ben korktum :))))
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 9 Temmuz 2013 ---
    o kadar da olumsuz bakmayın arkadaslar hersey kotu olabılır dogrudur ama arkadaslarında dediği gibi işini iyi yapan her yerde öne cıkar ...
  4. Caner Gayıp İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    yanlış anlamayın size karsı söylemiyorum genel olarak konusuyorum ama şu işine kendini adarsan heryerde ekmek var lafını hiç bir zaman anlayamadım.
    İşine kendini adayabilmek için önce işe sahip olman gerekir.İşin yoksa nasıl kendini adayacaksın ?

6331 i hatim et bütün yönetmelikleri oku ezberle yapı işlerinde madne ilerinde kimyasallarla ilgili işlerde tehlikeler nelerdir nasıl önlemler almak gerekir arasdır oku öğren
    ama daha önce hiç bir yerde çalışmamış ol bölümünde mühendis değil fizikçi olsun.

bunların hepsinin sana getirisi nedir biliyormusunuz ?
    Sıfır..

Çünkü işveren cv ye bakar tecrübesi yok mu mühendis değilde kimyager/fizikçi/tekniker mi o zaman geçiniz der.

bilmez ki adam ne kadar donanımlı arasdırmıs mı neleri biliyor umrundada olmaz.

Biz millet olarak içerikden çok Etikete bakan bir toplumuz !
  5. Selcen Soran İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    26230
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Turcas Petrol A.Ş.
    Konuyla alakasız ama arkadaşalar, e devlet şifresiyle sertifikamı nerde sorguluyorum, onunla ilgili başlık vardı fakat bi türlü bulamadım :(
  6. fatih054 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bir Mühendislik

Söylemiş olduğunuz her meslek için geçerli, bireysel ya da sadece İş Güvenliği Uzmanlığı için değil, bununla birlikte bu işin önü kapalı evet çünkü sistem bu yönde ilerliyor.
  7. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu

kendisini yetiştiren ve gerçek anlamda "uzman" olanlar, ilerleyen yıllarda mezun olduğu bölüm ne olursa olsun diğerleri arasında sivrilecek ve talep görecektir. diğer açıdan işverenlerin kendi faaliyet alanlarıyla ilgili olarak inşaatla ilgili inşaat mühendisi iş güvenliği uzmanını veya makineyle alakalı makine mühendisi iş güvenliği uzmanını vb. tercih etmesi gayet doğaldır.
  8. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
  9. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    esmer vatandaş :)
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 10 Temmuz 2013 ---
    halbuki adam gülüyor neden korktunuz? :)
  10. ugur ugr İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bence bu iş güzel ve geleceği olan bir iş. ama bu herkes için geçerli olmayacak diye düşünüyorum. Bu düşüncem kişinin mesleğinden kaynaklı değil. Mühendis, fizikçi, kimyacı bu alandaki birçok kişi donanımlı insanlar, önemli olan yaptığınız işi nasıl yaptığınız ve ne kadar doğru yaptığınızdır. Evet serbest piyasa ekonomisi yapan kişiler var çok ucuza bu işi yapan kişiler var, hatta fotokopi risk analizi yapan kişilerde var. ama bilinmelidir ki bunlar en fazla 2 yıl ortalıkta olacaktır sonrasında elbet o uzmanlar ve işverenler hukuki engellere takılacaktır.
    İşini doğru yapan her zaman başarıya ulaşır ve yükselir. Yaptığımız iş çok önemli ve riskli bunun bilincinde olunmalıdır.
  11. Sevecen Günel Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    bazı söyledikleriniz ile ilgili yorum yapmayacağım. bu fikirlerle ilgili çok tartışma oluyor.
    fizikçi olup iş bulan çok uzman var.
    hele ki kimyacılar mühendisten hiç bir ayrım görmüyor gibi bir şey neredeyse.

ama, tecrübenin önemini hafife almayalım lütfen. 4 yıl önce ne kadar okusam da şu anki ile aynı olamazdım. araştırmak önemli ama tecrübe de çok önemli. maalesef bu iş içinde olmadan öğrenilmiyor.
    o yüzden yeni mezun arkadaşlara, özellikle tecrübeli bir uzmanın yanında 1-2 yıl çalışmalarını öneriyorum. bu da genellikle malesef OSGBlerde mümkün olabiliyor.
  12. Selcen Soran İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    26230
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Turcas Petrol A.Ş.
  13. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
  14. A. Onur Sevinç Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Cummins Makina

Büyük harfle yazmak uygun değil. Yetkili arkadaşlar da gereken uyarıyı yaparlar zaten.
  15. A. Onur Sevinç Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Cummins Makina
    Ne kadar garip, adam yönetmelikleri hatim etmeyi işi sahiplenme olarak görüyor. Bide bu adam mühendis, onu bırak isgci. Bu sığlıkla olmaz zaten. iş yok diyorsun doğru olmaya bilir. Başla 500 liraya o zaman ? isg destek elemanı ol, bir ton şantiye var, 6 ay dayanacaksın ama. Şu anda Enka'da çalışan arkadaşım İstanbul hava alanı dış hatlarda, alt işveren de çalışmıştı aylık 1000 liraya, bana diyordu ki sabah 6 da çıkıyorum akşam 11 de geliyorum. Normalde iki paket sigara içen adam abi bi paket bile bitmiyor diyordu. Özel hayatı zaten geçiyoruz. Pazar zaten pert haldeydim. 6 ay böyle devam etti, orda ki bağlantılarla başka projelere geçti, şimdi Enka'da.

Mevzuatı çok iyi bilmek, işini iyi yapmakla tam olarak alakalı değil. Toplantılarda bile, arada telefonumdan girer bakarım, hazırlık yapmama rağmen. Neyse, 29 yaşına kadar bunu öğrenemeyip, isyan modunda olaya giren birisine söyleyecek bir şeyim yok zaten.
  16. Caner Gayıp İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

lafın bana sanırım ama ne dediğin den bir şey anlaşılıyor nede okuduğunu anlayabilmişsin.
    Ayrıca nerden çıkardın mevzuatı çok iyi bilmekle işini çok iyi yapmayı aynı kefeye koyduğumu.
    Beni yargılayıp küçük görmeden önce okudugunuzu anlamayı öğrenin aynı şekilde bende sizin için içimden geçirdim bak şimdi daha okudugunu anlamayan insanlar isg uzmanı olmuş
    ne oldu hoş oldu bu cümle ?
  17. Murat Aktürk İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    söylüyor ağzına geleni sonra söyleyecek bir şeyim yok zaten diyor söyleme kardeşim o zaman arkadaş sıkıntısını dile getirmiş
  18. Caner Gayıp İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Neyse bişey yazmışdımda editledim .
    Sadece ben arkadasın profiline bakarak tanıdım daha muhatap olmam demem yeterli