1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iş sağlığı ve güvenliği uzmanlari ve uzmanlara olan ihtiyaçta artmakta hayırlı olsun...

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve Raşit Sabancı tarafından 8 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

?

SİZCE, İş Sağlığı ve Güvenliği UZMANLIĞI Gelecek Vaadediyor mu?

1. EVET

29,1%
  2. HAYIR

36,8%
  3. BELLİ OLMAZ.

34,2%
Birden fazla oy kullanılabilir.
  1. A. Onur Sevinç Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Cummins Makina

ağzıma geleni söylemiyorum. İnan cümlelerimi seçiyorum, böyle anlaşılmış olabilir. Burada hepimiz meslektaşız, herkes sıkıntısını dile getirecek. Ben yaşadığımı ve gördüğümü söylüyorum. Tabiki, hayat size ait mesleğinizi istediğiniz gibi yaşayabilir, istediğiniz firmalarda çalışabilirsiniz. Ben hedeflerime uygun olanları söyledim.
  2. Selcen Soran İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    26230
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Turcas Petrol A.Ş.
  3. Serkan Temel İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    14449
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arkadaşlar bence sorun şu yeni sertifika almış arkadaşlar için söylüyorum ben de dahilim bunda; öncelikle evet uzman olduk ama ne yapacağımızı tam olarak bilmiyoruz çünkü bu işin öncesi yok denecek seviyede ve kurucuları bu yasadan sonra bu işe gönül verecek olanlardır. söylediklerimden yanlış anlam çıkmasın 2008 den bu yana bu işle uğraşan var am istisna sayılabilecek kadar az işletme sayısına bakılırsa. çünkü 50 kişinin altı ve az tehlikeli iş işin içine girdiği zaman 50 kişinin üstü işyeri sayısı çok az kalıyor bunun yanında. yani uzatmayayım bu işe yeni bir sayfa açılıyor denebilir 50 kişinin altı işveren ilk defa uzman çalıştıracak ve uzmanda ilk defa çalışmış olacak yani iki tarafta acemi diyebiliriz. burada önemli olan bizler bu işi bu işyerlerine mantıklı bir şekilde anlatmalıyız ki bu işin kültürünü oluşturalım eğer yasayı arkamıza alıpta işverenlerı bununla tehdit edersek bu işin bir anlamı kalmaz. elbetteki yeni bu işe başlayanların biraz tecrübe kazanması şart. bunun içinde biraz sabır gerekir diye düşünüyorum zamanla herşey rayına oturacaktır. şahsıma söylüyorum kursta yarım yamalak ders görüpte sınava çalışıp kılpayı geçen biri olarak şu anda ben bu işi tam anlamıyla yapabileceğimden emin değilim. ama biryeden başlanılmalı unutulmamalı ki işverenler bizden daha iyi bilmiyor bu işi herşey bizim elimizde aslında...
  4. Ferit Yılmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    kesinlikle katılıyorum. her şey bizim elimizde
  5. Cnds23 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    ENKA
    Katılıyorum. Uzman sayısı arttıkça kendini diğer adaylardan çeşitli özellikleri ile ayıranlar öne çıkacaktır. Ama bireysel olarak değil de genel olarak bakıldığında, İSG'nin bir kültür olarak yerleştirilmesi ve gelişmesi için devlet desteği şart ve benim kanaatim bu desteğin yeterli olmadığı yönünde. Ama bu olmayacak anlamına da gelmez. Tahminim ve umudum zamanla bu işin daha da iyi yerlere geleceğidir.
  6. Mehmet Bal İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    25180
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Yeşil inş
    iş arayanlar için link veya forum yok mu
  7. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
  8. berkaykorkmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    2014 ten sonra iş yerleri, iş güvenliği uzmanlarıyla aylık lı olarak anlaşmaya başladıktan sonra işler değişicek.bu iş riskli bir iş.iş kazalarından sonra uzmanlar mahkemelik olmaya başlıyıcak kimileri hapse giricek.ondan sonra bu işi düzgün yapanlar ayakta kalıcak
  9. Mehmet Bal İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    25180
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Yeşil inş
    erkan bey teşekkür ederim ilginiz için
  10. Seda Memiş İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    22570
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ŞUAN ÇALIŞMIYORUM
    bendepek umudu kalmayanlardanım
  11. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    Maalesef bakanlık tam olarak bir rota çizmiş değil. Durumun ne olacağı belli değil. Alelacele bir kanun çıktı herşey oldubittiye getirildi. Madem kanun ertelemesi yapılacaktı neden bu kadar acele edildi anlayabilmiş değilim. Sadece üniversitelerde verilseydi o zaman bu eğitimler sindire sindire. 1 yıldır hazırlıklarını yapmış o kadar bireysel ve kurumsal İSG Uzmanlarının planları vb. suya düştü yine. Şimdi birisi 1 yıl sonrasını bu durumda garanti edebilir mi?
  12. A. Onur Sevinç Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Cummins Makina

Raşit Bey, pozitif ayrımcılık yapıp sadece Bayan İSG Uzm. iş bulmazsınız değil mi :D İyi niyetinizi anlıyorum, onlar yerde olmalı ama erkeklerinde şansı olsun, " this is a mens world ! " dostum :D
  13. Kaya Tanyel İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    60628
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Helena Wood Art

"kızımı ne doktorlar mühendisler istedi..." derler zaten :) hiçkimse "kızımı bilim adamı istedi..." demez :) Bu aslında günümüz insan kaynakları stratejilerinin ne kadar saçma olduğundan kaynaklanmakta. Ben iş ararken de böyle düşünüyordum şimdi işçi ararken de aynı şekilde düşünüyorum. Bu arada kimager ile kimya mühendisi arasında büyük farklar olduğunu düşünmüyorum. ama en önemli şey bireysel olarak kendini geliştirmektir. Bu konuda da caner bey ile aynı fikirdeyim malesef. Durmak yok.... yola devam..... :)