1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iş sağlığı ve güvenliği yüksek lisansı ( tezsiz )

Konusu 'Kariyer Bilgi ve İpuçları' forumundadır ve Ali Ünal tarafından 4 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. Ali Ünal İSGforum Üyesi

bende verebilirim :) düşmesi lazım
  2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Alperen

Erkan Bey merhaba. Yeni Yüzyıl Üniversitesinde İş sağlığı ve Güvenliği tezsiz yüksek lisansı'ndan haberdarsınızdır.Normalde program ücreti 10 bin lira, 20 kişilik grup olarak geleceğiz deyip indirim talep ettim ve 7 bin lira yı kabul ettiler.Bizim firma sahibi 20 kişi toparlayacağını söyledi ancak eksik kalma ihtimalimize karşın burdan da duyurmak istedim.Hem forum üyeleri de bu indirimden istifade etmiş olurlar.Bu konuyu mesaj vb etkin bir yöntemle üyelere duyurmanız mümkün mü?

Yeni Yüzyıl Üniversitesi'nde

İş Sağlığı ve Güvenliği Yüksek Lisansı ( Tezsiz )

Ales şartı yok

Yabancı dil sınav şartı yok

1 yıl sürüyor ( 2 eğitim öğretim dönemi )

Yüksek Lisans yapmış olmanın yanı sıra eğitim bitiminde " B sınıfı uzmanlık sınavına giriş hakkı " kazanıyorsunuz.

iyi çalışmalar...
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 4 Mart 2013 ---
    benim kaydımı hemen yapın yada sınıfları açalım fiyatları daha aşağa çekellim..7000 tl çok,en az 4000 tl ye düşmesi lazım...ben gelir üniversitenin hocalarına ders veririm...
    fiyat 4000 tl kabulse sınıfları açmaya başlayalım,7000 tl ben yılda biriktiremiyorum..maaşım 3 kuruş benim yaw..
  3. Alperen İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Aslında üniversite hocalarının vereceği eğitim umrumda değil, benim ilgilendiğim yüksek lisansı bitirince B sınıfı uzmanlık sınavına giriş hakkı kazanıyor olmamız, belgesi yeni işlemeye başlamış biri olarak 3 yıl yerine 1 yıl sonra B sınıfı uzman olmak beni cezbeden kısım.
  4. AliHilal İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Alperen Bey,
    programa kayıt yaptırmak istediğimiz de nasıl bir yol izleyeceğiz. Bilgi verebilir misiniz?
  5. Alperen İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bizim gruba isminizi yazacağım ve 7 bin liradan kayıt olacağız.Hangi evrakları istiyorlar vs gibi ayrıntılar sonra halledebileceğimiz ufak ayrıntılar.Önemli olan bu cuma ya kadar 20 kişi olmamız.Akabinde kayıt için gerekenler hakkında zaten bilgi veririm size.
  6. keskintoprak İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Erkan bey kayıt y
    daha önce bu indirimden neden bahsetmediniz ben kaydımı yaptırdım yalnız sunu belirtmek isterim kayıtlar bitti 28 şubat son tarih di su anda kayıt alınmıyor
  7. Alperen İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    kayıtlar tam 3 defa uzatıldı.Son kez uzattıklarından sonra son kayıt 8 Mart Cuma günü.Ayrıca biz 20 kişi olacağımız için bu sonraki Cuma ya da uzayabilir.Çünkü 7000*20=140000 lira nın üniversite kasasına girmesinden bahsediyoruz.Zaten sordum sonraki haftaya sarkarsa bizim toparlanmamız ne yaparız diye bir şekilde halletmeye çalışırız siz sadece elinizi çabuk tutun dediler :)
  8. M.Serkan Balkan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    1231
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Özel Şirket
    ben bu ünv i aradım B sınıfına girme hakkını verıyormusunuz diye..bakanlıkdan var mı onayınız belgelerımızın yüksek lisansına dair.kem küm ettiler bende güvenemedim...2 3 yıl önceydi bu olay bilginize bir sormak da fayda var.
  9. Alperen İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    1aydan fazla zaman bunu araştırdım.sizin dediğiniz dönemde programın adı "iş sağlığı yüksek lisansı" imiş o dönemde bakanlık kabul etmemiş,sonra rektörlük program adını "iş sağlığı ve güvenliği yüksek lisansı " olarak değiştirince hiç sorun kalmadı.Esas "tezsiz" yüksek lisans olunca kabul edilmiyor tartışmaları vardı ,o da boş çıktı zamanında bakanlık bir yönetmelik taslağında "tezli yüksek lisans "yapanlar B snıfı uzmanlık sınavına girme hakkı kazanırlar yazmış ancak o yönetmelik yayımlanmadı,kaldı öyle,zaten uzman açığı olduğundan bu durumun değiştirilmesi de düşünülmüyor,sınava bir kere giriş hakkınız var deniyordu o da boş çıktı bi arkadaşım yüksek lisans yaptıktan sonra 4.kez girdiği sınavdan sonra B sınıfı uzman oldu :)
  10. Furkan Yavuz İlhan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    2324
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bu konuya dikkat etmek lazım. şimdi para verip mağdur olmak da var işin ucunda. eğer bir yılda bitiremez iseniz, bence gitmenin pek bir anlamı yok.
  11. Ali Ünal İSGforum Üyesi

indirim isteyelim
  12. keskintoprak İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    alperen bey derslerin başlangıcı 2 marttı ben istanbulu gittim yalnız bu hafta ders olmadı yalnız su anda derslerin başlamaması bir hocanın istifası nedeniyle olmadı ama bu kadar indirim yapması beni şaşırttı çünkü peşin olarak %5 indirim söz konusu iken 20 kişilik guruba %30 indirim yapılması beni cok şaşırttı zaten su anda kayıtlı olarak 300 yakın ögrenci mevcuttur.
  13. M.Serkan Balkan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    1231
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Özel Şirket
    evet onuda okudum bir kez hak tanınır diye yönetmelik de okumuştum.Arkadaşın eğer girmişse 4 kere iyi birşey o zaman.haftanın hanği günleri bu yüksek lisans varsa detaylı verebilir misin yoksa ben bulayım mı:)hafta sonu ise yaz benide 7 bınden:)
  14. Alperen İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bu konuyla alakalı olarak da şöyle bir durum var.11 yada 18 martta eğitim başlıyor ve yazın tatil araya giriyor önümüzdeki sezon ilk dönem in sonunda bitiyor.Yani mayıs daki sınava yetişiyoruz.Ancak ekim-aralık dönemindeki sınava yetişmemiz için üniverstenin yaz okulu açma düşüncesi var.
    • Cuma günleri saat 16.00 da başlayacak (7 Ders Saati)
    • Cumartesi günleri saat 09.00 başlayacak (8 Ders Saati)

Aşağıdaki linke bir göz atın arkadaşlar

http://www.yeniyuzyil.edu.tr/Enstituler/issagligiveguvenligibolumhakkinda.aspx
    Ayrıca inanın fiyatta 10000 liradan bir kuruş düşmediler, 5 kişiyiz dedim yok 10 kişiyiz dedim yok 20 deyince işin rengi değişti ve 7000 lirayı kabul ettiler :)
  15. Alperen İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Serkan Bey hakikaten düşünüyorsan,karar verip bana haber verirsen sevinirim,20 kişilik listeyi belirleyecem de :)
  16. keskintoprak İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    alperen bey insanları yanlış yönlendermeyelim 11 yada 18 martta derslerin başlaması mümkün degildir 2 martta başladı dersler yalnız bazı sıkıntılardan dolayı 2 martta ders olmadı 9 martta ders başlıyor ben yüksek lisans öğrencisi net bilgi olarak bunları söyleyebilirim.
  17. Ali Ünal İSGforum Üyesi

ne olacagı bellı degıl beklemenizi öneririm
  18. M.Serkan Balkan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    1231
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Özel Şirket
    İş Sağlığı ve Güvenliği Yüksek Lisans Öğrencilerinin Dikkatine

İş Sağlığı ve Güvenliği Yüksek Lisans Programının Ders,Gün ve Saatlerini İçeren Ders Programları 5 Mart Salı Günü Duyurulacaktır. Web Sayfamızı Takip Ediniz.
    diye bir duyuru yayınlamışlar sayfalarında
  19. Alperen İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    daha dün musabenin bana verdiği bilgiyi aktardım ben, son başvuru tarihinin 3.kez uzatılmasından sonra eğitime başlanması için fazla vakit kalmadı tekrar ertelenmeyecek başvuru tarihi,önümüzdeki hafta başlamayı planlıyoruz dediler.Esas olan kayıt yaptırabiliyoruz cuma gününe kadar hatta biz sonraki haftaya da kalsak idare edecekler,arkadaşlar lütfen gerçekçi olalım,buralar özel üniversite buralarda para konuşur, 20 kişi 7şer bin den 140 bin lira paradan bahsediyoruz......