1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iş sağlığı ve güvenliği yüksek lisansı ( tezsiz )

Konusu 'Kariyer Bilgi ve İpuçları' forumundadır ve Ali Ünal tarafından 4 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. Alperen İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Erkan Bey üniversiteden aradılar, bizim buradaki konuşmaları daha önce 10000 liraya kayıt olan biri biz neden 10000 verdik diyerek,üniversitedeki yetkiliye mail atmış, büyük ihtimalle bizim indirimi iptal edecekler, 1 saate kadar haber verecekler bana, ben burdan bu konuyu duyurmanın üniversite için sorun olacağını düşünmemiştim, özellikle sizin yoruma da çok takılmışlar,ben üniversitedeki hocalara eğitim veririm vb yazılarınıza, hepimize geçmiş olsun.
  2. Evren Dağ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    liste vereceksınız pekı o lısteye yarın kendımızı ekleyebılıyor muyuz ?
  3. M.Serkan Balkan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    1231
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Özel Şirket
    hadı yaaaaaaaaaaaaaaa :( bence baktılar talep çok neden indirim yapalım diye düşünmüş de olabilirler.3 yıl tecrübe yapıcam ozaman mesleğimde sürünmeye devam
  4. Evren Dağ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    son durum konusunda bızıde haberdar edersenız en azından ne yapıcağımıza karar verelım bızlerde..
  5. Alperen İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Tabi haber vericem
  6. Evren Dağ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Alperen Bey bu arada ilgi ve alakanıza tesekkur ederım
  7. AliHilal İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Alperen bey size ne zaman bilgi verecekler?
  8. Yener Esen İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    48763
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    LEVI STRAUSS&CO
    İstanbul'daki bir belediyede çalışan arkadaşım 5 bin TL 'ye kayıt oldu bu programa. Onlarda 20 kişilik grup halinde gittikleri için bu indirimi aldılar. Belediye çalışanı olmaları da ayrı bir avantaj sağladı onlara. Burada benim merak ettiğim şu, 10 bin TL veren kişi bunu burada duyurdu mu daha önce , kamu yararına mı verdi o parayı? Alperen Bey gibi grup oluşturup kendisi indirim alırken başkalarının faydalanması için de bir gayret gösterdi mi? Bu nasıl bir menfaatperestliktir hayretler içerisindeyim. !!
    Forumu bir süredir takip ediyorum, Erkan Beyin üslubu biraz sert, bence de yumuşamalı. Söylediklerinde haklı ancak her doğru her yerde söylenmiyor.
  9. M.Serkan Balkan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    1231
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Özel Şirket
    Bu forma kayıtlı 10bın Tl vermiş bir kişi tarafından bütün form yazıları ile birlik de verilerek sabote etmiş oldular bizi.artık nasıl anlattıysa adamlar iptal ettiler.olan bize oldu
  10. onun açısından düşünün neden fazla versin

üniversitenin yaptığı aslında dürüst bir yaklaşım değil tek fiyat olacak o da hizmet bedeli kar mantığıyla alınan diplomadan hayır gelmez
  11. zafer İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    onun açısından düşünün neden fazla versin
    Etik açısından yaptığı yanlış. Bugün c uzmanlık kursu 2000tl diyorlar pazarlık yap 1200tl ye olur diyorlar
  12. aynen burada 500 liralık indirimden bahsedilmiyor bu bir çok kişinin bir kaç ayda aldığı maaş miktarı adama çok koyar
    esnaf mantığıyla pazarlık yapan eğitim kurumlarını kınıyorum
  13. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    sonuç;reklam yapılmış oldu
    amaç;para kazanmak;
    gaye;hiçbir halt bilmeyen dünün zengin çocukları ve peşkeşleri direk B sınıfı olacakmış piyasaya on numara uzmanlar gelecekmiş,hiç yüksek lisanlı uzmanla(1 yıl teori), 3 sene C uzman olarak yardırmış ve b sınıfı uzmanlık sınavına giren bir olur mu?ben yüksek lisans yapmak isterim arkadaşlarımda ister inanın B sınıfı olmak için istememişizdir (zaten 1 yıl sonra kısmetse B olacam) zaten yönetmelik değişiklik maddesi gereği 7 yıl uzmanlık yapacam çok tehlikeli yerlerde(Teknik Nezaretçiyim zaten),ben uzmanlık konusunda kariyer yapacam arkadaş illa yıllık biriktirdiğim parayı o üniversitede hiçbir şey bilmeyenleremi verecem şimdi hem onlar yakın zamanda ölecek o kadar parayı ne edeceklermiş.kimse inşaat firmalarının devletin verdiği üç kuruş ihale bedellerine boyun eğerek ne şartlarda para kazandığını irdelemiyor devletin iş güvenliği konusunda ihale bedeline maliyetini koyduğu halde ihalede en sona kalan işverenemi düşündüğü yok..ney miş 10.000 tl okuduk adam olmadık B sınıfı olacam hapse girecem diye 10.000 tl ben o kendini bilmez o üniversite hocalarına ve o üniversiteyi zengin etmem..bu kadar eğitici kurum var gider onlardan eğitim alırım.
  14. ihsan bicer İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    erkan bey yazdıklarınız sizin fikriniz , burda yazmanız başkalarını etkiler ve alperende dahil hepimiz daha ucuza kayıt olmanın peşindeydik sayenizde o da kalmadı , kayıt olmak istememiş olabilirsinz kaldıki bende dahil 20 kişinin kaydını söledikleriniz ve sizn gibi konuşan kişilerle kaybettik zaten , forumlar insanlar bilgilensin faydalı şeyler yapılsn diye var , bu ne size ne de bu sözler yazan arkadaşlara yakışmadı , fikriniz olumsız olabilir ama burda daha ii şeyler yapmak isteyenler var , olumsuz fikirlerin yazılacak ortam burası değil zaten
    biraz anlayış efendim .... (bırakın sistemi eleştirmeyi birbirimize yardm edelim )
  15. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Sn. Erkan Dündar,

Yöneticisi ve site sahibi olarak göründüğünüz ISG net / ISGForum.net isimli İş Sağlığı Ve Güvenliği sektöründe çalışanlara yönelik hizmet veren web sitenizde, kurumumuz hakkında bazı yorumlar yapıldığını İş Sağlığı ve Güvenliği Yüksek Lisans programına kayıt olan bazı öğrencilerimizin yönlendirmeleri sonucunda öğrenmiş bulunuyoruz. Ancak bu forum sitesinde bizim iznimiz ve bilgimiz olmadan, bahsi geçen yüksek lisans programına indirimli kayıt olmak için, kurumumuz adına öğrenci toplanmaya çalışıldığı görülmektedir.

Bir kamu kuruluşu olan üniversitemiz tabii ki dönem dönem çeşitli kamu kuruluşları ve bazen özel firmalar ile resmi protokoller çerçevesinde öğrenci grupları kabul etmektedirler. Hali hazırda örneğin Emniyet Müdürlüğü personeli, İstanbul Büyükşehir Belediyesi personelinin katılımları ile ilgili protokoller yürütmekteyiz. Ancak burada esas, ilgili kurumun katılacak personelinin bilgilerini bize beyan etmeleri ve kayıt için gelen personelin de kurum kimliklerini bize ibraz etmeleridir.

Forumunuzda paylaşılan yorumlara konu olan talep ise bize şöyle yansımıştır. Alperen bey’in şahsi olarak geçen hafta yaptığı ön başvuruda, çalıştığı firma personelinin, minimum 20 kişilik katılım yapmaları koşuluyla bir indirim ve kayıtlarının bu hafta da devam etmesi için bir talepleri olmuştur. Ancak bu konuda, firmadan resmi bir başvuru henüz tarafımıza ulaşmamıştır.
    Kaldı ki, böyle bir başvuru yapılıp, grup indirimi yapılması onaylansa bile, bu indirim sadece başvuruyu yapan firma personeline uygulanabilmektedir.
    Mailinizin ekinde paylaştığınız şekli ile üniversitemizin izni ve talebi olmadan forum sitesi üyeleri arasından öğrenci grubu toplamaya çalışmaları da hem usulsüz, hem de bilgimiz dışında gerçekleşmiştir.

Bu yazışmayı yaptığını tespit ettiğimiz Alperen Bey’e de gerekli bilgilendirme yapılmış, her türlü kanuni tazmin hakkımız saklı kalmak kaydıyla, ilgili başvurularının kabul edilmediği bilgisi kendilerine iletilmiştir.

Konunun hassasiyeti ve mevcut kayıtlı öğrencilerimizin herhangi haksızlığı uğramamaları için, ilan edilen ücret haricinde böyle bir işlem yapılmadığını tekrar hatırlatmak isteriz.

Bu bilgilendirmeyi forum sitenizde de paylaşmanızı rica eder, aksi takdirde siteniz ve şahsınız hakkında hukuki işlem başlatılacağını tarafınıza tebliğ ederiz.

Yeni Yüzyıl Üniversitesi

Ekli Dosyalar:

16. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Sayın Yetkili,
    Konuya olan hassasiyetinizi anlamaktayım ve bu hususta tarafımdan beklentinizde yerine getirilmiştir.Bu hususta maddi ve/veya çıkar beklentisi olmadan, paylaşım ve dayanışma ilişkisi güden sitemizde; demokratik ve de başkalarının haklarına saldırmadan gıybet etmeden eleştiri yapılması ve tartışılması üzerine sosyal gereklilik amacıyla kurulmuş ve yayın yapmakta olan bir sitedir.Üyemiz yada üyelerimiz burada paylaşım yaparken bu sosyal gerekliliği yerine getirmektedir.Bunu bir nevi siz örgütleme de diyebilirsiniz,buna rağmen örgüt değiliz objektif fayda ilkesi çerçevesinde bir araya gelmiş gönüllülerden meydana gelmiş bir topluluktur.Amaçları bilgi ve bilgiyi paylaşmak olan bu insanlara ben hizmet etmeye devam edeceğim.Bu paylaşımın üniversite bünyesinde vermiş olduğu rahatsızlıktan dolayı şahsım adına özür dilerim.
    Saygılarımla,
    Erkan DÜNDAR
  17. ugur3116 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar yeni yüzyılda fiyatlar iyileştirilirse gelebilirim.Beni haberdar ederseniz memnun olurum ugurbarak@hotmail.com teşekkürler
  18. Onur Kaysavuk İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    peşkeş çekmek bu olsa gerek :D üniversite=ticarethane
  19. seamantr İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    yüksek lisans yapmak isteyen arkadaşlar toplu biçimde kayıt yaptırabilir miyiz? Toplu kayıtlarda grup indirimi yapıyorlar mı
  20. Orhan _Yılmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Tezli yüksek lisans yapınca, direkt olarak B sınıfı uzmanı olunuyormu?