1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iş sağlığı ve güvenliği yıllık çalışma planı örnekleri

Konusu 'Formlar' forumundadır ve Mine Soysal tarafından 6 Şubat 2013 başlatılmıştır.

1. ekrem4646 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Teşekkürler
  2. Özgür Coşkun İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    62798
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Teşekkürler. Emeğinize sağlık..
  3. mt_nihat İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    teşekkürler...
  4. dagkiran İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    CETİN İŞ ELEKTRİK A.Ş
    Teşekkürler
  5. mehmet enes dönmez İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    0
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
  6. Orhan Yiğit İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    ANADOLU ETKİN OSGB
    emeğinize sağlık, paylaşımlar çok faydalı.
  7. esra karademir İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    TESEKKURLER COK YARDIMCI OLDUNUZ
  8. Yavuz YAŞA İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    66896
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    teşekürler
  9. Barış Paksoy İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    102198
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ellerinize sağlık
  10. Gizem Soykan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    87108
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    BURTEM OSGB SORUMLU MÜDÜRÜ
    Mine Hanım Ellerinize Sağlık.
    Ben firmalarımda 3 nolu örneğinizi kullanıyorum ve yapılan denetimde; iş müfettişi tarafından kabul görmüştür.

Saygılarımla,
  11. ayhan.aydin İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Mrb

Ben bu ay itibariyle şirketimiz bünyesinde bulunan benzin istasyonunda çalışmaya başladım.Ama iş güvenlik c olmadan direk a sınıfı olduğumuz için malesef çoğu konu da yetersiz.Bilgisi olan arkadaşlar aşağıdaki konularada bana yardımcı olabilirlermi

1-Benzi istasyonu için kendim bir yıllık plan hazırlayacakmıyım yoksa benden önceki isg uzmanın hazırlamış olduğu plan çerçevesinde yıl sonuna kadar devam mı edeceğim

2-Eğer plan hazırlayacaksam bu 10-11-12 ayları kapsayan bir plan mı olacak.Yılbaşında tekrar 2015 yılı için yenilecekmiyim.

3-Benzin istasyonundaki çalışan personele hangi eğitimleri vereceğim

4-Yangın tatbikat eğitimini yangın söndürücüsü olduğum firmadan mı yoksa itfaiyeden m, alacağım

5-Çalışanlar mesleki eğitimlerini ana dağıtım firmasından mı alacaklar.Başka bu eğitimleri veren kurum veya kuruluşlar varmı.

Şimdiden teşekkürler
  12. Gizem Soykan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    87108
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Ayhan Bey Merhaba;

1. ve 2 sorunuz: Önceki iş güvenliği uzmanınızın yıllık çalışma ve eğitim planı üzerinden devam edebilirsiniz; ama bana kalırsa iş güvenliği uzmanı olarak siz atanmış olduğunuz için kendi planınızı başladığınız ay itibariyle (10-11-12) olarak hazırlayın. 2015 yılında ocak ayı itibariyle tekrar hazırlamak zorundasınız. Çünkü çalışma planı yıllık olarak hazırlanmak zorundadır.
    3. sorunuz: Çalışanların iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerinin usul ve esasları hakkında yönetmelik EK 1 de belirtilen konuları vermelisiniz. Sağlık konularını İşyeri Hekimi vermek zorundadır. Benzin istasyonu bildiğim kadarıyla Çok Tehlikeli sınıfta olduğu için toplamda 16 saatlik eğitim vermelisiniz 1 yıl içersinde ve bu eğitimler 4 saatten az olamaz yönetmeliğe göre. Bu durumda 4 set halinde 4'er saatten 16 saat eğitim verilmesi zorunlu

4.sorunuz. Tatbikatı normalde sivil savunma ile yapıyoruz; fakat sivil savunma genelde itfaiyeye yönlendiriyor. Yangın söndürücü firmasının vermiş olduğu eğitim ve tatbikat bazı iş müfettişleri tarafından kabul görmüyor. Size tavsiyem bağlı olduğunuz bölgenin itfaiyesi ile irtibata geçiniz.

5.sorunuz. Ana dağıtım firmasından kastınızı anlayamadım? Alt işvereni mi kastettiniz tam anlayamadım fakat; mesleki eğitimleri Milli Eğitim Bakanlığı onaylı mesleki eğitim kuruluşları veriyor. Hangi şehirde yaşıyor iseniz; internetten mesleki eğitim kurumlarına ulaşabilirsiniz.

Saygılarımla,

Gizem SOYKAN
  13. ayhan.aydin İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Gizem hanım

Öncelikle vermiş olduğunuz cevaba ve ilgi alakanıza sonsuz teşekkürler.

Sizden ricam eğer sizde bir benzin istasyonu ile ilgili hazırlanmış yıllık bir çalışma planı ve eğitim planı varmı.Varsa paylaşırsanız sevinirim.

Saygılarımla
  14. Gizem Soykan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    87108
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gizem hanım

Öncelikle vermiş olduğunuz cevaba ve ilgi alakanıza sonsuz teşekkürler.

Sizden ricam eğer sizde bir benzin istasyonu ile ilgili hazırlanmış yıllık bir çalışma planı ve eğitim planı varmı.Varsa paylaşırsanız sevinirim.

Saygılarımla,

Ayhan Bey,

Firmalarım arasında benzin istasyonu yok fakat ben tüm firmalarıma ekte yer alan yıllık eğitim ve çalışma planını hazırlıyorum. Her ikiside geçirmiş olduğum denetimlerde, iş müfettişleri tarafından kabul edildi. Siz üzerinde istediğiniz değişimleri yapabilirsiniz. Umarım yardımcı olmuşumdur.

Saygılarımla,

Ekli Dosyalar:

15. mevlan yürek İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Teşekkürler iyi bir çalışma olmuş
  16. ayhan.aydin İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Teşekkürler.
  17. EMİNE ÜNAL İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası: