1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iş sağlığı ve güvenliğine ilişkin tespit ve öneri defteri

Konusu 'İşletme Kontrolü ve Denetimler' forumundadır ve yildizlar tarafından 27 Aralık 2012 başlatılmıştır.

1. Fatih Ülker Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    36910
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Birileri Eda hanımları mı kızdırdı :) relaks bayanlar relaks.
    ufak bir yanlış anlaşılma
  2. Murat ERDEM Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Eskişehir
    Sertifika Numarası:
    45030
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Forum Madencilik Müşavirlik Mühendislik san. ve tic. ltd.şti.
    noterlerin yaptığı da işgüzarlıktan başka bişey değil...para gelsin de nasıl gelirse gelsin... işverenin, Uzmanın ve hekimin bilgileri ve kaşe-imzaları olmadan defteri onaylamak da ne demek...kim bu defterin sorumluları, sarı çizmeli mehmet ağa...
    olması gereken, önce isg-katipten Uzman ve hekim atamalarının yapılması, hemen arkasından da defterin ilk sayfasının uygun şekilde doldurulup İş-Kura onaylattırılmasıdır...
    sonra benim birkaç firmada yaşadığım, bazı firmaların İş-kur daki kayıtları güncel olmuyor.. şirket geçmişte el değiştirmiş vs.. onlar da bu defterdeki bilgilere göre şirketle ilgili kayıtlarını güncelliyorlar..
  3. Aydın Aydemir İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    62099
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Merhaba
    bu tespit öneri defterini anlaşma yapmış oldugumuz şirketi her ziyaret ettiğimizde doldurmak gerekiyor mu?

veya anlaşma yaptığımız şirkette aynı zaman da çalışıyorsak ne zaman dolduracağız?
  4. reha demirel İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Defteri dolduruyoruz nüshasını alıyoruz.Peki işveren imzası olmayan nüshalar,hangi işletmeye ait nerden bileceğiz.Sayfalarda sadece onay mührü var şirket ismi yok.
  5. Fatih Ülker Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    36910
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Artık orası da sizin dosyalama sisteminize kalıyor.Klasör tutarak bu sorunu çözersiniz.
  6. Murat ERDEM Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Eskişehir
    Sertifika Numarası:
    45030
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Forum Madencilik Müşavirlik Mühendislik san. ve tic. ltd.şti.
    işveren defteri imzalamıyorsa sen vakit geçirmeden o işvereni değiştirmeye bak.:cool:
    işin şakası bir yana, işveren imzalamıyorsa, siz ve hekim imzalayın.. işveren yazan yere de " imzadan imtina etmiştir" yazın... kopyanın hangi firmaya ait olduğunun takibi için, dosyalama işi de size kalmış artık...
  7. reha demirel İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Yanlış anlattım arkadaşlar.Diyelim ki bir iş kazası oldu.Defter incelenecek.İşveren defteri yok etti.Bizde de işveren imzasız nüshası var.Nüsha doldurulmuş uzman ve hekim imzalamış.Eksikler yazıyor.Bizde o nüshayı mahkemeye sunuyoruz.Ancak nüshanın hangi şirkete ait olduğu belli değil.Sayfalarda şirket adı yazmıyor.Bunu nasıl kanıtlarız?
  8. T.Ulus İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Ben her çalışma sayfasının sonuna "xxx şirketindeki y. günündeki çalışma z (madde sayısı) madde olarak tamamlanmıştır." diye kapama maddesi atıyorum.
  9. Eda BİLGİN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    126568
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    DAP
    Reha bey şahsen ben yazıyorum defterin üstüne bir köşeye veya bir maddeye başlarken örneğin
    1) a firmasının x deposunda ......uygunsuzluğu gözlemlenmiştir...... gibi
  10. reha demirel İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Bu zamana kadar yazmıyordum artık şirket ismini yazacağım.
  11. Hasan Hakkı Uğurcan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    MERHABA,
    SİTE DE YENİ KAYITLI BİR ÜYEYİM..GENEL OLARAK BAZI MESAJLARA BAKTIĞIMDA C SINIFI UZMAN ARKADAŞLARIN TEHLİKELİ SINIFLARDA ÇALIŞTIĞINI GÖRÜYORUM..YOKSA YANILIYORMUYUM..HERKESE SELAMLAR
  12. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    C sınıfı ya da B sınıfı uzmanlar tehlike sınıflarının üzerindeki sınıflarda sadece kendileri çalışamazlar. Fakat temelde A sınıfı uzman varsa ilave uzman ihtiyacında sertifika sınıfına bakmadan uzman görevlendirilebilir.

Resmi Gazete Tarihi: 29.12.2012 Resmi Gazete Sayısı: 28512

İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARININ GÖREV, YETKİ, SORUMLULUK VE EĞİTİMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK

İş güvenliği uzmanlarının nitelikleri ve görevlendirilmeleri

MADDE 7
    (2) İş güvenliği uzmanlarından; (C) sınıfı belgeye sahip olanlar az tehlikeli sınıfta, (B) sınıfı belgeye sahip olanlar az tehlikeli ve tehlikeli sınıflarda, (A) sınıfı belgeye sahip olanlar ise bütün tehlike sınıflarında yer alan işyerlerinde çalışabilirler.

(3) Birden fazla iş güvenliği uzmanının görevlendirilmesinin gerektiği işyerlerinde, sadece tam süreli olarak görevlendirilen iş güvenliği uzmanının, işyerinin tehlike sınıfına uygun belgeye sahip olması yeterlidir.
  13. Hasan Hakkı Uğurcan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    teşekkür ederim..osgb lerde yoğunlaşmak sanırım başlangıç ıçın en doğru olanı..yada çalışan sayısı çok fazla olan işletmelerde başlayabilmek için mücadele etmek gerekiyor...
  14. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    eğer bu işi yapmayı düşünüyorsanız bireysel çalışmanız en mantıklısı ve en özgür olanı
  15. Hasan Hakkı Uğurcan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  16. Hasan Hakkı Uğurcan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bencede en guzel olanı..ama c sınıfı uzmanlar için durum hiçte kolay değil...ben endüstri mühendisiyim c sınıfı oldum mayıs 2014 te..çalışabileceği iş kollarını inceledim,tam bir hüzün...fabrikalarda uzmanlık için c belgem yetmiyor..bu da ayrı bir hüzün....lütfeen siz c sınıfı uzmanlar için birkaç iş kolu yada sektör belirtirmisiniz...
  17. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    C sınıflarının şu anda tehlikeli sınıfa bakmaya yetkileri var. Üretim yapan çoğu fabrikada tehlikeli sınıfta bence oralarda şansınızı deneyebilirsiniz. Ayrıca çok tehlikeli sınıfta yer alan iş yerlerinde A ya da B sınıfı uzmanlara iş bağlayabilir işlerini takip edebilirsiniz.
  18. T.Ulus İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Ayrıca 50'nin üzerinde çalışanı olan yaklaşık 6000'nin üzerinde iş yerine C sınıfı uzman gerekmektedir. Örnek olarak gıda sektörünün bir kısmı ve catering şirketleri gösterilebilir. Hangi şehirdesiniz?
  19. Hasan Hakkı Uğurcan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  20. T.Ulus İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Denizli için Kariyer.net'teki Aynes Gıda (1220842), Zorlu Enerji (1222827), İzmir'de Weber (1237142) ve Gülermak (yenibiris) ilanlarına başvurabilirsiniz.