1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iş sağlığı ve güvenliğine ilişkin tespit ve öneri defteri

Konusu 'İşletme Kontrolü ve Denetimler' forumundadır ve yildizlar tarafından 27 Aralık 2012 başlatılmıştır.

1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    İşverenin sağlık ve güvenlik kayıtları ve onaylı deftere ilişkin yükümlülükleri
    MADDE 7 – (1) İşveren ilgili mevzuatta belirlenen süreler saklı kalmak kaydıyla;
    a) İşyerinde yürütülen iş sağlığı ve güvenliği faaliyetlerine ilişkin her türlü kaydı,
    b) İşten ayrılma tarihinden itibaren en az 15 yıl süreyle çalışanların kişisel sağlık dosyalarını,
    saklar.
    (2) Çalışanın işyerinden ayrılarak başka bir işyerinde çalışmaya başlaması halinde, yeni işveren çalışanın kişisel sağlık dosyasını yazılı olarak talep eder, önceki işveren dosyanın bir örneğini onaylayarak bir ay içerisinde gönderir.
    (3) Onaylı defter işyerinin bağlı bulunduğu Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlükleri, Genel Müdürlük veya noterce her sayfası mühürlenmek suretiyle onaylanır.
    (4) Onaylı defter yapılan tespitlere göre iş güvenliği uzmanı, işyeri hekimi ile işveren tarafından birlikte veya ayrı ayrı imzalanır. Onaylı deftere yazılan tespit ve öneriler işverene tebliğ edilmiş sayılır.
    (5) Onaylı defterin asıl sureti işveren, diğer suretleri ise iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi tarafından saklanır. Defterin imzalanması ve düzenli tutulmasından işveren sorumludur. Teftişe yetkili iş müfettişlerinin her istediğinde işveren onaylı defteri göstermek zorundadır.
  2. Fatih Yavuz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    38627
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    Medikal
    Onaylı defteri nereden temin edebilirim? Herhangi bir ücreti var mı?
  3. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
  4. Mine Soysal İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    126004
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    AYDIN ELİT OSGB
    Utandım vallahi ..dikkatsizlik uzmana hiç yakışmıyor değil mi? :(
  5. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
  6. Fatih Yavuz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    38627
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    Medikal
    Teşekkürler Erkan Bey.. Çok değilse kendim alırım birkaç tane demiştim ama..İyi paraymış :) Şirkete fatura ettireceğiz artık..
  7. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    bu iki şirket isgforum üyelerine bir ayar vermeli diyorum reklam yapıyoz dimi,referansta bizzat kullanıcı olarak benim,ikinci referans isgforum.net....:)
  8. denizcihankaynak İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İş Güvenliği Uzmanlarına yönelik hazırlanarak basımı tamamlanan "İş Sağlığı ve Güvenliğine İlişkin Tespit ve Öneri Defteri" Odamızdan 15 TL/Adet bedel karşılığında temin edilebilmektedir. Defter, isteyen kişilere kargo ücreti kendilerine ait olmak kaydıyla gönderilmektedir. Kargo ile talepte bulunacakların altta verilen banka hesap numarasına defter bedelini yatırmaları ve banka dekontunu iletişim bilgileri ile birlikte, faks ya da e posta yoluyla Odamıza ulaştırmaları gerekmektedir.

Defter Temin ve İsteme Adresi:
    TMMOB Maden Mühendisleri Odası
    Selanik Cad. No: 19/4 Kızılay - Ankara
    Tel: 0312 4251080
    Faks: 0312 4197680
    E Posta: maden@maden.org.tr

Banka Hesap No:
    Hesap Adı: TMMOB Maden Mühendisleri Odası
    İş Bankası Meşrutiyet Şubesi
    IBAN: TR37 0006 4000 0014 2130 787720

TMMOB MADEN MÜHENDİSLERİ ODASI
  9. Fatih Yavuz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    38627
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    Medikal
    İyi.. fiyat düşüyor :) Teşekkürler..
  10. denizcihankaynak İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bir şey değil bunu forumda iş sağlığı ve güvenliğine ilişkin tespit ve öneri defteri başlıklı forumda Ergül ÇATALBAŞ paylaşmış. Oradan alıntıdır =)
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 24 Mart 2013 ---
    Ek bilgi, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından her sayfasının onaylatılması için istenen belgeler aşağıdaki gibidir:
    1. Ön sayfadaki tüm bilgilerin eksiksiz doldurulması

2.İş güvenliği uzmanının firmayla sözleşmesi

3.İş güvenliği uzmanın belgesi

4.İşyeri hekiminin firmayla sözleşmesi

5.İşyeri hekiminin belgesi

6.Çalışma ve İş Kurumu İzmir İl Müdürlüğüne hitaben yazılmış bir talep dilekçesi.
  11. Mine Soysal İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    126004
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    AYDIN ELİT OSGB
    Ben ön sayfayı doldurup gönderiyorum onaylıyorlar bu yeni mi çıktı ..ama böyle olmalı aslında...
  12. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    bu uydurulmuş birşey niye mi ya uzman yada hekim değişirse ne olacak..saçma sapan uygulamalar yapıyor işkur yasal bir dayanağı olmayan keyfi uygulamalar..
  13. Mine Soysal İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    126004
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    AYDIN ELİT OSGB
    gerçekten daha yeni aldık onay bizden böyle birşey istemediler.uzman hekim değişirse defterde değişir o zaman..
  14. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    o yüzden keyfi diyorum ya...defter değişmez noter tastikten geçer sadece..uzman yada hekim değişdi diye defter değişmez..uzmanın ve hekimin sözleşmesinden sanane yav..
  15. Mine Soysal İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    126004
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    AYDIN ELİT OSGB
    böyle bir uygulama ile karşılaşmadım ben bilemiyorum açıkçası....
  16. denizcihankaynak İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Mine hanım bu sadece Çalışma ve iş kurumu il müdürlüğünden istenen belgeler, siz noterden mi onaylama yaptırıyorsunuz?
  17. eceaktas İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ŞEKERBANK /TÜRKİYE FİNANS KATILIM BANKASI / AT BANK/ GARANTİ BANKASI
    Şimdi uzman değişirse deftere ne yazmak gerekiyor..
    Defterin giriş kısmında uzman adı yazılmış oluyor ardından uzman veya hekim değişirse bu durumu nasıl belirtmek gerekiyor
  18. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
  19. Ayşe Gül İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Deri Cilt kapaklı iş güvenliği tespit ve öneri defteri 25 TL+Kdv siparişleriniz için defter3@gmail.com adresine mail atmanız yeterli.
    Deri Cilt Kapaklı İş Güvenliği Defteri talebinizi mail olarak bildirin,istediğiniz defterler adresinize gönderilsin.
    Hem de banka EFT ve havale ile uğraşmadan. Kapıda nakit veya kredi kartı ile ödeme imkanı ile. Toplu alımlarda çok makul fiyatlara
    eee111.jpg
  20. gulkubra İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhaba noter onaylı defteri işveren imzalamazsa ne gibi bir sorumluluğu olur? yardımcı olursanız sevinirim.