1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iş sağlığı ve güvenliğine ilişkin tespit ve öneri defteri

Konusu 'İşletme Kontrolü ve Denetimler' forumundadır ve yildizlar tarafından 27 Aralık 2012 başlatılmıştır.

1. Dilşat Uylukcu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    99674
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Lokman Hekim OSGB
    Ataşehir bildiğim kadarıyla Kadıköy'e bağlı. Adres:

İşkur Kadıköy Şube Müdürlüğü
    Bağlı İlçeler:Kadıköy, Üsküdar, Beykoz, Adalar

Adres: Fahrettin Kerim Gökay Cad. No:7

Kadıköy/İSTANBUL

Tel: 0.216.418 34 55 - 418 34 57

Faks: 0.216.418 34 35

kadikoy@iskur.gov.tr
    Bunun dışında adreslere http://www.fatihcavus.net.tr/iskur_istanbul_sube_bolge_mudurlugu.html sitesinden ulaşabilirsiniz.
  2. sebahatkhn İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    çok teşekkür ederim.
  3. ali erol İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    8971
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhaba arkadaslar,

Bende İSG Kurul Kararlarını tutanak olarak saklıyordum. Fakat geçen ay geçirdiğim denetimde Müfettiş Deftere yazmamı söyledi. Bizde artık deftere geçiyoruz.
  4. Emre Tavşan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Forumu incelediğimde indirim taleplerinin olduğunu gördüm
    Talepler doğrultusunda bunu yapmamız elzem oldu.
    Gülşen Kırtasiye olarak isgforum üyelerine çok özel fiyatlar ile defter verilecektir. Burada fiyat zikretmeyi çok etik bulmuyorum ama toplu alımlarda özellikle çok ciddi manada yardımcı olacağımızı bilmenizi isterim. defter3@gmail.com adresinden ulaşabilirsiniz.
    Yapmanız gereken bize isgforum.net vasıtası ile ulaştığınızı yazın yeterli.
  5. Naile Kaynak İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    33697
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ADALYA OSGB
    defterın ön sayfasını imzalatırken işveren veye işveren vekili kısmına imzalattıgımız kısıyle daha sonra dıger sayfalarında aynı kısıyı sırkette bulamadıgımız ıcın baska bır sırket yetkılısıne ımzalatsak olurmu ılla bas sayfada kım ımzaladıysa her defter dolduruldugundada o kısı ımzalıcak dıye bısı varmı?
  6. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    İşveren veya İşveren vekili olarak kim tanımladıysa defter o kişi tarafından ve profesyonellerce yazılıp imzalanmalıdır.
  7. Taner Karaçaylı İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Hat Boru
    Emre Bey bu işi yapan ve karşılaşabileceğiniz en profesyonel kişidir
  8. Ferit Yılmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    defteri değiştirmeniz gerekli yoksa bir önceki işverenin aldığı kararları onaylamış olursunuz ;)
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 4 Mart 2014 ---
    defterin her sayfasını en yetkili kişiye imzalatılıp kaşelenmeli, hatta en yetkili kişinin kendi baş harfleri deftere işlenmelidir(kendisi yerine imza atılmadığı belli olsun diye)
  9. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    1 de değişmez, 2 de değişir.

Defter işyerine aittir işverene, uzmana veya hekime değil. İşyeri herhangi bir sebepten sgk sicil numarası, ünvanı, tehlike sınıfı vs. yani işyeri bilgileri değişirse değişir, yoksa gerek yok...
  10. Ferit Yılmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    yanlış
  11. filinta İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    işyerindeki onaylı defter 2011 tarihinde onaylatılmış ve bomboş daha önce hiçbir şey yazılmamış eski isg arkadaşta devam ediyor bu defter yenilenmesi gerekiyor mu? ben yeni başladığım için 3 ay falan oldu isgde görev almam yazmak için nasıl bir yol izlemeliyim
  12. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Böyle yanlış demekle olmaz değil mi, doğrusu neyse söyleyin bizim de bildiğimiz yanlışsa düzeltelim... :)
  13. buket kani İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    114557
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne hitaben yazılmış bir talep dilekçe ÖRNEGİ olan var mı onaylatmak adına mı yazıyoruz ?
  14. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    çalışma ve iş kurumu il müdürlüğüne
    (il adı)

6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanunu'nun 8md 2. fıkrasına istinaden gereken tedbirlerin işverene yazılı olarak bildirilmesi amacıyla hazırlanan iş sağlığı ve güvenliği tedbir ve öneriler defterinin onaylanması gerekmektedir.

Gereğini arz ederim

Firma Kaşe
    Yetkili isim soyisim ve imza
  15. Raziye Yurt Yavaş İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    77230
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    defter tarih bazında düzenleniyor genelde. Buda genelde doktor ve uzmanın firmayı beraber aynı tarihte ziyaret etmesi demek. Genelde osgb lerden hizmet alınan işyerleri için uygulama böle. Peki hekim ve uzman ile bireysel çalışanlardan anlaşılmış ise( biri osgb diğeri bireysel çalışan vs..) bu kişiler zamanlarını denk getirip aynı gün mü denetime gidecekler ki bu çok angarya bir iş olur. Yada ay içerisinde, denetime gittikleri tarihlerde sadece kendi imzları + işveren kısımları imzalanmak suretiyle ayrı sayfalarda işlem yapacaklar. Bu tarz bir uygulama ile karşılaşan var mı acaba
  16. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ben kendimle ilgili şeyleri yazıp imzalıyorum, işverene de imzalatıp yaprakları alıyorum. Defteri uzman ve hekim aynı anda yazar diye bir şey yok. Uzman sadece iş güvenliği ile ilgili maddeleri yazıp imzayı atıp işverene de imzalattıktan sonra alt nüshasını alır, hekim için de aynı şey geçerlidir.
  17. Raziye Yurt Yavaş İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    77230
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Bende, aynı anda yazar demedim zaten. Defterler bu şekilde hazırlandığından bahsettiğim gibi durumlar söz konusu olduğunda uygulamada neler yapılıyor diye sormuştum. Sizde zaten benim tahmin ettiğim gibi uygulama yapmışsınız. Teşekkür ederim paylaştıgınız için.
  18. Buket Baytan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    17543
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Dilekçelere işyeri SGK Sicil numarası da yazılacakmış. Ben bugün İzmir Bölge Müdürlüğünden öğrendim az önce. Onun dışında diğer arkadaşlarında dediği gibi dilekçe, Vekaletname (işyeri yetkilisi olduğuna dair), Sözleşmeler (İSG Katipte yapılanlar hem hekim hem de uzman için), uzman ve hekimin belgeleri (yoksa İSG Katipten belge çıktısı alınacakmış) Birde defterin ön yüzünde işveren, hekim, uzman imzalayacak işyeri kısmında da işyeri kaşesi vurulacak. Bu arada İzmirde işkur onaylamıyor Bölge Müdürlüğüne gönderiyor. Ben gezdim birer birer de siz yapmayın:)
  19. Buket Baytan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    17543
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Çankaya daki İskura değil Konak'ta YKM 'nin yanındaki Çalışma bölge müdürlüğü 2. kat a gideceksiniz.
  20. fatihsezici İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    47196
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    BİREYSELL
    ARKADAŞLAR İSTOÇTA BİR KIRTASİYEDE 12 LİRAYA MEVCUTTUR.hATTA KAYINPEDERİM BİYERDEN 8 TL FİYAT ALDI AMA FIRSAT BULUP GİDEMEDİM.ADRESİ TEMİN EDİP BURAYA YAZACAĞIM...