1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iş sağliği ve güvenliği hizmetlerinin desteklenmesi hakkinda yönetmelik 24.12.2013

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve Aslinc tarafından 24 Aralık 2013 başlatılmıştır.

 1. Aslinc İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ HİZMETLERİNİN DESTEKLENMESİ HAKKINDA YÖNETMELİK yayınlandı. Yorumlarınız, düşünceleriniz nelerdir?

  Ekli Dosyalar:

 2. Bute Karataş İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  bu yönetmelikle ilgili; x ticari işletmesi bir osgb gibi bir kuruluş ile anlaşıyor. desteği işletme adına osgb bakalnlıktan alıyor ve dönem sonundaki tutarları takiben ikinci ayda işletmeye veriyor.. gibi bir özet çıkarılabilir mi? bu durumda bireysel iş güvenliği uzmanlığı yapan birinden hizmet alındığında işletmeler bu destekten yararlanamıyor. böyle bir durum varsa bakanlığın önemsediği şey iş güvenliğinin uygulanmasını desteklemek değil işgüvenliği ile ilgili son zamanlarda mantar gibi çoğalan firmaların ekmeğine yağ sürmek gibi geldi. ayrıca başvuruları alacak kurum vs belirtilmemiş.. bu konuyla ilgili ayrıntılı bilgiye sahip olan biri varsa beni aydınlatabilir mi?
 3. Aykut İNCE İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Başvuru ve desteğin ödenme şekli

  MADDE 6 –(1) Genel Müdürlük sözleşme yapan ve ödeme kapsamında olan işyerlerinin dördüncü maddede belirtilen usul ve esaslar çerçevesinde tespit edilmesini sağlamak amacıyla Kuruma İSG-KATİP’e erişim yetkisi sağlar.

  (2) Kurum, kapsama giren işverenlere sağlanan hizmetin bedelini, beşinci maddede belirtilen usul ve esaslar çerçevesinde; üçer aylık dönemler halinde hesaplar. Dönem sonundaki tutarları takip eden ikinci ayın sonunda işverene öder.

  (3) Kuruma yasal süresi içerisinde ödenmemiş prim ve prime ilişkin borcun bulunması halinde, destek tutarları bu borca mahsup edilir.

  (4) Kapsama giren işverenlerce destekten yararlanmak için başvuru yapılır. Yapılacak başvuru ve ödeme ile ilgili uygulamaya ilişkin diğer hususlar Bakanlığın uygun görüşü doğrultusunda Kurum tarafından belirlenir.

  Destek hizmetinin alınacağı kişi, kurum veya kuruluşlar

  MADDE 7 –(1) Bu Yönetmelik kapsamındaki işyerleri, iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili destek hizmetlerini 29/12/2012 tarihli ve 28512 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri Yönetmeliği uyarınca hizmet sunucusundan alır.

  ------------------------------

  Yani bireysel-osgb farketmiyor. Başlıkta ve madde 7 deki cümlenin sonunda belirtildiği üzere.
  Ayrıca isg hizmetini 1.1.2014 den itibaren tüm tehlikeli ve çok tehlikeli işyerleri almak zorunda. Ve bunlardan şartlara uyanların tamamı kimle anlaştığına bakılmaksızın sözleşmesi var ise destekten faydalanacabilecek.
  Bu destek de tehlikeli de çalışan başı ayda 15TL, Çok tehlikelide 20TL gibi bir rakam olacak, tam nasıl hesaplanır bilmiyorum bunu da biri hesaplar hayrına. Saygılarımla