1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iş sağliği ve güvenliği iletişimi prosedürü

Konusu 'Prosedürler' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 3 Kasım 2012 başlatılmıştır.

1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    1.0 AMAÇ

İSG bilgilerinin ........LTD. ŞTI.içinde ve ilgili diğer taraflara etkin bir şekilde iletilmesi ve onlardan da aynı şekilde bilgi alınması, İSG çalışmalarına ........LTD. ŞTI.personelinin katılımının sağlanması, İSG sistemi uygulamalarının istişare edilebilmesi.

2.0 KAPSAM

........LTD. ŞTI.LTD.ŞTİ’ nin faaliyet gösterdiği tüm birimlerde (şirket merkezi, şantiyeler, atölyeler, makina park sahaları, vb.) bu prosedür uygulanır.

İSG ile ilgili yasal mevzuatın ve diğer şartların takibi konusunda P 010 İSG Mevzuatı ve Diğer Şartların Takibi Prosedürü uygulanır.

İSG ile ilişkili olmayan firma içi ve dışına yönelik iletişim faaliyetleri bu prosedür kapsamının dışındadır.

3.0 SORUMLULUKLAR

3.1 Prosedürün Onaylanması

Bu prosedür Genel Müdür tarafından onaylanır ve yürürlüğe sokulur.

3.2 Prosedürün Yürütülmesi

Merkezde Kalite ve İSG Yönetim Temsilcisi, Şantiye ve diğer hizmet alanlarında ise Kalite ve İSG Yöneticisi ve Şantiye Şefleri bu prosedürün yürütülmesinden sorumludur.

4.0 UYGULAMA

4.1 ........LTD. ŞTI.LTD.ŞTİ. Birimleri İçinde İSG İletişimi:

Birim İSG sorumluları (Merkezde Kalite ve İSG Yönetim Temsilcisi) kendi birimleri dahilindeki İSG iletişim mekanizmalarını oluşturmak ve çalıştırmaktan sorumludurlar.

Bu mekanizma şu konuları kapsamalıdır:

-İSG yönetim programı oluşturulurken ilgili olan çalışanların katılımı sağlanmalıdır.

-Tehlike tanımlaması ve risk analizleri, kontrollerin belirlenmesi faaliyetleri ile olay araştırmaları yapılırken ilgili uygulama alanında sorumluluk sahibi olan yönetici ve uzmanlar ile işbirliği yapılmalıdır ve onların katılımı sağlanmalıdır.

-Personel İSG yeterlik tespiti ve eğitim planlaması çalışmalarında çalışanların katılımı sağlanmalıdır.

-İSG uygunsuzluklarının tespiti, düzeltici ve önleyici faaliyetlere personelin aktif katılımı sağlanmalı, İSG
    uygulamalarına yönelik iyileştirme önerileri getirmeleri teşvik edilmelidir.

-İSG prosedürleri oluşturulurken çalışanlarla istişare içinde olunmalıdır.

Ekli Dosyalar: