1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iş sağliği ve güvenliği planlama prosedürü

Konusu 'Prosedürler' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 2 Kasım 2012 başlatılmıştır.

1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Hedefler ve Programlar :

"İSG Yönetim Programları" Merkez Ofis ve Şantiyeler için Kalite ve İSG Yönetim Temsilcisi tarafından hazırlanır. Genel Müdür tarafından onaylandıktan sonra yürürlüğe girer. İSG Yönetim Programlarının oluşturulmasında "İSG yönetim programları formları" (F 060 – F 061) kullanılır.

Hazırlanan "İSG yönetim programları", "İSG Politikası"nın ilgili bölümü, "İSG amacı", "İSG Hedefi", önemli "İSG tehlikesi", gerçekleştirilecek faaliyet, gerçekleştirilecek faaliyette sorumlu kişi ve / veya bölüm, tahmini gerçekleştirme zamanı, kullanılacak maddi ve / veya beşeri kaynak ve açıklama kısımlarından oluşur.

Belirlenen hedef doğrultusunda, "İSG yönetim programları" oluşturularak sorumlular belirlenir.

"İSG yönetim programları" sistemin ilk kurulması aşamasında hazırlanır. İSG risklerinde olabilecek değişiklikler ve yeni şantiye kurulması durumunda revize edilir. İSG Yönetim Programı hiçbir değişiklik olmasa bile kaynak ihtiyaçlarının güncellemesi ve gerekli onayın alınması amacıyla her YGG toplantısında gözden geçirilir.

Ayrıca İSG risklerine / tehlikelerine göre oluşturulmuş "İSG yönetim programları"nın gerçekleşme durumları ve yapılan faaliyetler, Üst Yönetimin bir sonraki dönem gözden geçirme toplantılarında değerlendirilir.

iSGforum @Facebook / iSGforum @Linkedin / iSGforum @Twitter

Ekli Dosyalar: