1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iş seyehatleri hakkında

Konusu 'İşletme Kontrolü ve Denetimler' forumundadır ve Nilcan Parlak Sütcü tarafından 6 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

 1. Nilcan Parlak Sütcü İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  48011
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Merhaba arkadaşlar,

  Bi yakınım iş dolayısıyla ayda bir kaç kere şehir dışına çıkıyor ve şirket aracıyla gidiyor. 3-4 saatlik yolculuk yapıyor ve mesaiye erken başlanabilmesi adına yola çok erken saatlerde (duruma göre 5, 6 gibi) çıkıyor. 3-4 saat şoförlükten sonra bir de sürekli bilgisayar başında iş yapıyor (kendisi bir program üzerine danışmanlık yapıyor). Genelde 2 günlük seyehatler oluyor. Bazen de seyahatin ertesi günü yine başka bir şehire gidiyor erkenden yola çıkmak suretiyle. Bu durum için benden destek istedi. En azından daha dinlenilebilir koşullarda çalışmasını sağlamak adına konuyla ilgili kanun, yönetmelik vb maddesi sunabilir misiniz bilginiz dahilinde ise?

  Şimdiden teşekkürler.
 2. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

  • Forum Yöneticisi
  • Etkinlik Grubu
  İl Temsilciliği:
  İstanbul
  Sertifika Numarası:
  45334
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  TEZ MEDİKAL
  Bu tip işlerde çalışma saatleri esnektir, bizden önce başlayıp bizden geç işi bırakabilecekleri gibi, bizden geç başlayıp bizden erken işi bırakarak bir denge kuracaklardır. bu işlerde çalışma süreleri tam belirlenemediğinden dolayı çalışan ve işverenin karşılıklı anlaşması esas alınmakta buna rağmen iş kanununa uyularak günlük çalışmanın 11 saati aşmaması sağlanmalıdır. haftalık çalışmada ise 45 saati geçmemesi gerekmektedir.

  http://web.deu.edu.tr/hukuk/dergiler/dergimiz9ozel/dulucan.pdf