1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Iş teftiş kurulu başkanlığı, teftiş programına avm ve özel sağlık sektörünü aldı

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Ersin Bozkurt tarafından 13 Mart 2013 başlatılmıştır.

 1. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  43934
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Makina mühendisi
  20:14 | 12 Mart 2013
  AVM’ler ve sağlık sektörü mercek altına alınacak
  İş Teftiş Kurulu Başkanlığı, teftiş programına bu yıl AVM ve özel sağlık sektörünü aldı. Eğitim ve bilgilendirme ile başlayacak teftiş süreci para cezası uygulamalarına kadar gidebilecek.
  [​IMG]


  İş Teftiş Bursa Grup Başkanı Yaşar Ata, alışveriş merkezleri ve özel sağlık sektöründe çalışan işçilerin çalışma koşullarını yakın takibe alacaklarını söyledi.

  Yaşar Ata, Bursa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (BSMMMO) Yönetim Kurulu’na gerçekleştirdiği ziyarette konuştu. İş Teftiş Kurulu Başkanlığı’nca yürütülen çalışmalara değinen Ata, çalışma hayatına ilişkin mevzuatın ihlal edildiği alan ve sektörleri belirleyerek programlı teftiş modeline geçtiklerini ifade etti.


  Grup Başkanı Ata, programlı teftişlerin çalışma hayatına ilişkin kuralların ihlalini önleme, işçi ve işverenleri iş mevzuatında yer alan söz konusu kurallar hakkında bilgilendirmeyi amaçladıklarını anlattı.

  ’TEFTİŞ EĞİTİMLE BAŞLIYOR’

  İş Teftiş Kurulu Başkanlığı’nca teftiş programına bu yıl, alışveriş merkezleri ile özel sağlık sektöründeki işçilerin çalışma koşullarının iyileştirilmesi konularının alındığına dikkati çeken Ata, bu kapsamda 19 ildeki AVM’ler ile 6 ildeki özel sağlık kuruluşlarının denetleneceğini kaydetti.

  Ata, eğitim ve bilgilendirme ile başlayacak teftiş sürecinin, para cezası uygulamalarına kadar sürebileceğini duyurdu.

  ’CEZALAR CAN YAKIYOR’

  BSMMMO Başkanı Mesut Topcu da, İş Teftiş Kurulu Başkanlığı’nın teftiş programının Türkiye’de alışık olunmayan bir denetim modeli olduğunu söyledi.

  Denetimin insanları yanlıştan koruma amacıyla yapılması gerektiğini belirten Topcu, ’Maalesef Türkiye’de pek çok kurumda ceza vermeye çok hevesli bir yapı hakim. Kesilen cezalar çok can yakıyor. İş Teftiş Kurulu Başkanlığı’nca yürütülen denetim modelini ve anlayışı çok modern buluyoruz’ dedi.

  http://www.olay.com.tr/haber/ekonomi/avmler-ve-saglik-sektoru-mercek-altina-alinacak-145747.html