1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iş teftiş kurum müfettişlerinin iş güvenliği uzmanlarına bakış açıları?

Konusu 'Anketler,İstatistik ve Araştırmalar' forumundadır ve Selman Doğan tarafından 15 Eylül 2014 başlatılmıştır.

1. Selman Doğan Serbest Kürsü

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    28982
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel Uzman
    Geçen hafta büyük bir işletmemizin denetimi sonucunda Çalışma Bakanlığı Üstadlarına (4 kişi)İşveren ile birlikte brifing verdik. Üstadlar İş Güvenliği Uzmanına çok sıcak bakıyorlar. Bizlerin bu işlerde faydalı olacağımıza inanıyorlar. Eksikliklerimizde kırıcı değil yapıcı davranmaktalar. İsimlerini veremiyorum ancak A Sınıfı Uzman olarak iŞVEREN yanında İş Güvenliği Uzmanı olarak tarafımı çok onure ettiler. Bu davranışları İşveren gözünde bizim yaptırım gücümüzü artırmakta. Üstadlar bizim İşverene yaptıramadığımız işleri, kendilerine bildirmemizi istemekteler. Biz uzmanlara desteklerinin ve yapıcı olmalarının devamını bekliyoruz. Böylelikle İş Güvenliği Kültürünü yerleştirebiliriz. Buradan siz değerli üstadlarımıza göstermiş olduğunuz ilgi ve alakadan dolayı çok teşekkür ederim. Saygılarımla.
  2. reha demirel İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Selman bey,nasıl bildirmemiz gerektiğini de söylediler mi?
  3. Selman Doğan Serbest Kürsü

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    28982
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel Uzman
    Alo 170 ya da direkt İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü'ne mail ya da telefon ile.
  4. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    Eğer gerçekten o şekilde yaklaştılarsa bravo doğrusu.
    Tebrik ediyorum kendilerini ve ben de destekliyorum onları.
    Bu bildirimlerde umarım isim kullanmayacaklardır. :D
  5. Sevecen Günel Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    bu güne kadar 5-6 denetim geçirdim. ben de genelde hep böyle üstadlarla karşılaştım. son 5 yıldır yaklaşım bu hale geldi ve çok başarılı buluyorum. herhalde bakanlığın yaptığı en doğru iş bu oldu
  6. Eksikler için cezai durum nedir? Süre mi veriliyor?
  7. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Genelde sistem o şekilde evet.
    Belirli bir süre tanınıyor.
  8. Sevecen Günel Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    ama bu süreler de azalacakmış diyorlar. kazalar filan olduğu için risk almak istemiyormuş müfettişler
  9. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Bence gayet makul.
    Basit birkaç gün içerisinde alınabilecek önlemler için zaten 3 - 6 ay süre verilmesi saçma oluyordu.
    Kısa süre içerisindeki eksikliklerin kontrolü için sanırım daha fazla müfettiş gerekecek ama olsun.
    Hangi iş kaç günde bitirilecekse o kadar süre tanınsın ki her iş hakkı ile kapatılabilsin..
  10. Selman Doğan Serbest Kürsü

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    28982
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel Uzman
    Eksiklikleri tespit edip. 15 gün süre verildi. Eksiklikleri fazlası ile giderdik. Ancak Üstad bir uzman hakkında gelişigüzel eğitim düzenlemekten soruşturma açtıklarını belirtti. Eğitimlerde dikkatli olunması gerektiğini ve mutlaka verilmesi gerektiğini belirtti. Cezai sürece girmedik ancak firmanın eksiklikleri gideremezse yaklaşık 500.000 tl. civarında bir cezai sorumluluğu olduğunu beyan ettiler.