1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iş ve sosyal güvenlik hukuku sorusu

Konusu 'Resmi Sınav Soru ve Cevapları' forumundadır ve bottep tarafından 15 Haziran 2016 başlatılmıştır.

 1. bottep İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
  Bu soruların cevapları konusunda yardımcı olabilirmisniz önemli bir mesele lütfen acil Cevaplar önce iş kanunu maddesi sonra durumlarıyla ilgili yorum üzerine olacak Şimdiden Teşekkür ederim aaaaaaaaaaaaaaaa.png
 2. Süleyman İstek İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  147722
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Gündoğdu Mobilya
  b kişişi artık i işletmesinde belirli değil belirsiz iş sözleşmesi statüsü kazanmıştır. bu yüzden işten çıkarılma haklı bir nedene dayandırılmalıdır. bildirim yapması doğru ve bildirim süresi bittiğinde bildirim süresi bu da çalışma süresi verdiğin bilgilerde 8 hafta bu süre kıdem tazminatına eklenmez. kalan çalışma süresi hesaplanarak brüt maaş üzerinden kıdem tazminatını ödemek zorundadır. unutmamalı dır ki işten çıkarılmaya çalışan itiraz edebilir işveren bunu hangi nedene bağladığını belirtmek zorundadır.
 3. Süleyman İstek İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  147722
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Gündoğdu Mobilya
  gelelim a kişisene hırsızlık nedeni ile işten çıkarılmalarda işverenin haklı tazminatsız fasih hakkıdoğar ki öle olmuş. fakat i kişisi davayı kazanmış burda i kişişinin çalışmışlık süresi 7 ay kadar. davayı kazanan kişi işe iadesini yanlış hatırlamıyorsam dava sonuçlandığı tarihten sonraki 15 gün içerisinde işverenden isteyebilir. bunun haricinde geriye dönük haklarını da isteyebilir. işveren i kişisini işe almayabilir fakat i kişişinin haklarını ödemek kaydıyla. buda süreli iş sözleşmesinin süresi ile bağlantılıdır.