1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iş yeri açma ve çalışma ruhsatı

Konusu 'İşletme Kontrolü ve Denetimler' forumundadır ve Deniz K. tarafından 18 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. Deniz K. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar merhaba

bilen varsa rica edicem

iş yeri açma ve çalışma ruhsatı alımında

çevre izin ve lisansimizi almış olmak zorundamıyız almadan başvuru yapabilir miyiz ?
  2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    hayır...
  3. Ali Ünal İSGforum Üyesi

İşletmeniz yapım asamasından önce mutlaka gerekli izinler için proje dosyası sunmus olması lazım. Proje devamı, bitiminde ve işletmeye alınmadan önce gerekli görülmesi halinde denetim sonucunda izinlerinizin alınması gerekir. Bu iki konunuz birbirinden bağımsiz gibi görünse de çevre mevzuatı acısından izinleri almanız lazım. Ruhsatı alsanız bile izinleri almadan faaliyete baslayamazsınız. Gayrisıhhi müessese iseniz evet almanız gerekir.
  4. Sevecen Günel Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    ben iki sen önce alırken ÇED istediler.
    başvurmanız lazım.
    ya kapsam dışıdır diye yazı alacaksınız ya da çevre il müdürlüğü denetim yapıp geçici belge verecek gerçek belgeyi alana kadar. o zaman ruhsat alabilirsiniz.
    değişiklik olduysa bilmiyorum
  5. Deniz K. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    19- Çvre izni veya çevre izin ve lisans belgesi : Var Yok
    20- Tehlikeli atıklarla ilgili lisansa tabi ise belgesi :
    Açmak istediğim işyeriyle ilgili olarak yukarıdaki bilgilerin doğruluğunu beyan eder,
    işyerime açma ve çalışma ruhsatı verilmesini arz ederim.
    Adı ve Soyadı İmza Kaşe
    Tarih
    Gerçeğe aykırı beyanda bulunulması hâlinde beyan sahipleri hakkında ilgili mevzuat
    hükümlerine göre iĢlem yapılır.
    16, 18 ve 20 sıra no’lu

belgelerin ikinci sınıf gayrisıhhî müesseseler ve tabi ise üçüncü sınıf
    gayrisıhhî müesseseler için forma eklenmesi zorunludur.

17 ve 19 sıra no’lu belgeler ikinci sıı gayrisıhîmüsseseler ve tabi ise üçücüsıı
    gayrisıhîmüsseselerden başuru esnasıda istenmeyecektir; ancak söz konusu belgelerin işerinde
    bulundurulması zorunludur.

başvuru belgesinde ki var yada yok iki seçenek sunmuşlar buradan olmasda başvura biliriz diye düşünmüştüm bulundurulması zorunludur. diye açıklama düşmüşler aşağıya başvurulabiliyor da o zaman anlamı ne başvurmanın