1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iş yeri hekimi ile sağlık personeli

Konusu 'Diğer Sağlık Personeli ve Saha Uygulamaları' forumundadır ve Hüseyin Ökelek tarafından 25 Şubat 2014 başlatılmıştır.

 1. Hüseyin Ökelek İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  47485
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  TEİAŞ
  işyeri hekimi ile sağlık personelinin işyerinde aynı anda mı bulunması gerekir? osgb den hizmet alınırken sadece iş yeri hekimi hizmeti alınır sağlık personeli onun yanında gelir.aynı zaman diliminde çalışır. sağlık personeli için ilave bir hizmet alımı söz konusu değildir şeklinde bir görüş var bazı uzmanlarca ne dersiniz?

  dayanakları ise sağlık personelinin mevuzatta tek başına bir görevinin olmaması
 2. Oktay Yanık İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  760
  Uzmanlık Sınıfı:
  İş Yeri Hekimi
  Firma / Kurum:
  Özel Kurum
  Yönetmelikte açıkça diğer sağlık personelinin görev tanımı yapılmış ve işyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı gibi ayrı sözleşme yapılması isteniyor.Dediğiniz konudada evet işyeri hekimine yardımcı olması isteniyor.İşin akışını aksatmayacaksa ve işyeri hekimi,diğer sağlık personeli ve işveren anlaşmışlarsa aynı anda bulunmaları bir zorunluluk değildir diye düşünüyorum.Ayrıca yönetmelikte işyeri hekimi ile diğer sağlık personeli yada iş güvenliği UZMANI aynı anda bulunur diye bir madde de bulunmamaktadır.İşleri gereği bulunmaları gerekiyorsa tabikide beraber çalışmaları gerekecektir.

  MADDE 16 –(1) Diğer sağlık personeli işyeri hekimi ile birlikte çalışır.

  b) Çalışanların sağlık ve çalışma öykülerini işe giriş/periyodik muayene formuna yazmak ve işyeri hekimi tarafından yapılan muayene sırasında hekime yardımcı olmak.

  Aslında bu maddelerde yazan birlikte çalışmak yada yardımcı olmak ifadeleri kişisel kanatimce aynı anda çalışmayı kastetmemektedir.