1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iş yerinde uyumak

Konusu 'İşletme Kontrolü ve Denetimler' forumundadır ve crypticus tarafından 12 Aralık 2012 başlatılmıştır.

 1. crypticus İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  mesai saatleri içersinde herhangi bir sebebple uyuyan (hastalık,yorgunluk,dinlenmeden işyerine gelme vb sebeplerle) personel hakkında bildiğiniz yasal olarak belirtilen ifade varmıdır.Bu konuda bildiğim uyumanın uygunsuz olduğu,uyuyanın ilk seferde tutanak düzenlenerek kayda alınması ve ikinci seferde iş akdinin fesih edilebilir olmasıdır.Daha önce bu konuda çalışma yürüten arkadaşlar bilgilendirme yaparsa sevinirim.Şimdiden çok teşekkürler...
 2. Ali İhsan Dönmez Hatay Temsilcisi

  • Etkinlik Grubu
  İl Temsilciliği:
  Hatay
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  iş aktini fesh etmek için 3 kez tutanak düzenlemelisin.
 3. crypticus İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  güvenlik görevlisi vb pozisyonlarda çalışanlar için 2.ci uygunsuzlukta da iş akti feshi gerçekleştirilebilir.benzer durum örnekleride mevcut.
  merak ettiğim arkadaşların işyerlerinde bu konuyla ilgili daha önce yapmış olduğu şirket politikası doğrultusunda düzenleme iyileştirme,çalışanları yasal yoldan bilgilendirme gibi faaliyetlerin olup olmadığı
 4. Ali İhsan Dönmez Hatay Temsilcisi

  • Etkinlik Grubu
  İl Temsilciliği:
  Hatay
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Eğer işci dişli çıkarsa veya avukatı dişli çıkarsa suçlu işveren olur. Böyle iş aktini fesh etmelerde çok sağlam deliller bulunması hatta noter aracılı ile ihtar da bulunulması yaralıolur. Diğer konuya gelince öncelikle işte neden uyuduğu araştırılmalı eğer sorun tıbbi bir sorun ise hastaneye sevk edilmeli sonuca göre iş pozisyonu değiştirilebir.
 5. Ali İhsan Dönmez Hatay Temsilcisi

  • Etkinlik Grubu
  İl Temsilciliği:
  Hatay
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  İşveren işcinin işyerinde uyuduğunu veya işini aksattığını ileri sürerek iş aktini fesh ediyorsa işveren bunu ispatlamakla yükümlüdür.
 6. crypticus İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  elimizde çalışanın uyuduğunu gösteren fotoğraf,kendi beyanı ve bizim tuttuğumuz tutanak mevcut.ayrıca tam zamanlı iş yeri hekimi ve 24 saat revirde görevli sağlık memurlarımız mevcut.bu sıkıntıyı daha çok gece çalışmalarında yaşıyoruz.gece çalışma süreleride yasal sınırlar içersinde vardiyalara bölünmüş durumda.
  konunun detaylı bir konu olduğunu düşünerek buradaki arkadaşlardan özellikle daha önce bu tarz bi araştırma yapmış arkadaşlar var olabileceğini düşünerek açtım.
 7. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  gece çalışabilir durumu sağlık raporunda ortaya çıkar,bunun yanında işyerinde uyumak adamı hasta eder..anlatmak lazım..çalışanlara.