1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iş yerleri ile hiç görüştünüz mü?

Konusu 'İşletme Kontrolü ve Denetimler' forumundadır ve Ali İhsan Dönmez tarafından 17 Aralık 2012 başlatılmıştır.

1. Ali İhsan Dönmez Hatay Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Hatay
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Hafta sonu 3 tane iş yeri ile görüşmeye gittim. Üçünde kanundan haberi yok. Ben biraz kanun hakında konuşunça, başladılar yakınmaya o kadar ki cebimden para çıkarıp veresim geldi. Bunlarda birinde 89 tane işci vardı. Para tahsilatımız bira zor olacak gibi geliyor bana. Sizin bu konuda tecrübeniz oldumu arkadaşlar?
  2. Osman Ç. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Vahim...
  3. Mehmet Hakan BAKİ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bence ücretlendirme konusunda ayrı bir sözleşme yapmamız gerekiyor. Yoksa tahsil edilemeyen paraları almak için resmi makamlar karşısında zorlanabiliriz. Ayrıca ücretler elden değil, banka hesabına yatmalı.
  4. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    belirli süreli sözleşmeler yapın ve tüm detaylar içersin ben örnek bir sözleşme paylaşırım sonra..:)
  5. Mine Soysal İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    126004
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    AYDIN ELİT OSGB
    Bu olay sizin moralinizi bozmasın ,devam edin nasıl olsa ceza yediklerinde öğrenecek bazıları ,bize de iş düşüyor tabi...Çalıştığınız firma var mı?bir yerden başlayacak olursanız ve gerçekten işinizi iyi yaptığınıza ikna olurlarsa ki bunun için sadece işinizi yapmanız yeterli başka türlü yollara gerek yok,size iyi bir referans noktası olacaktır siz farkına varmadan.Çalıştığım bir firma için aslında işim olmadığı fakat ucu bana dokunduğundan bir çalışma hazırladım .Bir sonraki gidişimde müdür bana teşekkür ettiği gibi çalıştıkları firmalara beni öneren mailler attığını ve kanundan bahsettiği mesajlarını gösterdi.benden izin almadan yaptığı için de özür diledi üstüne üstlük.tabii ki böyle böyle olacak bu işler , bilenler bilmeyenlere anlatacak zamanla sapla saman da ayrılacak inşallah ..biraz sabır uzun ,ağır meşakkatli bir yol ama iyi olacak her şey buna inanıyorum ben..kazasız günler dilerim.saygılar.
  6. Ali İhsan Dönmez Hatay Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Hatay
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Çalıştığım firma yok. İlki için uğraşıyorum. Beni asıl moral bozukluğuna sürükleyen hastahanelerin ihale usulu temizlik işlerine benzer bir durumun da 10 dan aşağıya işci çalıştıran işyerleri için devletin ihale çıkıp bunuda büyük OSGB lerin alması ve bize de düşük ücrette çalışma şansı kalması ihtimali oldu. Gün neyi getirir bilinmez fakat bu ihtimal baya moralimi bozdu.