1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iş yerleri - yangin söndürme cihazlarina bakim ve dolum hizmeti veren - genel kurallar-nisan 2014

Konusu 'Yangın Emniyeti ve Kontrol Yöntemleri' forumundadır ve Lale Nazmiye YILMAZ tarafından 6 Aralık 2014 başlatılmıştır.

 1. Lale Nazmiye YILMAZ Yangın Güvenlik Uzmanı

  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
  Firma / Kurum:
  Marka Yangın
  Nisan 2014 tarihinden itibaren yürürlüğe giren 11827 dolum ve bakım hizmeti standart detayına ek olan

  4.2.19 İş yeri garanti süresi içerisinde bakım ve dolum hizmeti vereceği yangın söndürme cihazlarının imalatçı firması ile sözleşme yapmalı, sözleşmesi olmayan iş yeri firmanın bakım ve dolum hizmetini vermemelidir.
  Maddesi gereği firmalar da mevcut yangın söndürme cihazının gövdesinde bulunan soğuk damga hangi üretici firmaya aitse dolum ve bakım sadece o firmanın sözleşmeli yetkili bayileri tarafından yapılacaktır. Yetkili olmayan firmalar dolum ve bakım yapamayacağı gibi başka bir yangın firması ile anlaşma yapıldığı taktir de gövde kasaları yenilenerek dolum bakım yapılacaktır.

  Bilgilerinize