1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Işaretçi ve sapancı eğitimleri saha uygulamaları-bilge osgb

Konusu 'İyi Uygulamalar' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 17 Ekim 2014 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
 2. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  43934
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Makina mühendisi
  Sapancı eğitimi ile ilgili İzmir isg zirvesinde bir olay anlatıldı ,sempozyuma katılan büyük inşaat firmalarımızdan biri Suudi Arabistan da Amerikan bir firmanın kazandığı ihalede gökdeleninyapım işini alıyorlar çalışanlarda Türkiye den gidiyor, sapancı nın eğitim belgelerini görmek istiyorlar ve belgeler kendi istedikleri kurumlardan ,akreditasyonlardan olmadığı için sapancıyı kabul etmiyorlar oradan istenen sertifikalara sahip bir sapancı bulunuyor maaşı 12000 dolar !
  başka bir projede de kaynakçıların nasıl kaynak yaptıklarını görmek istiyorlar hiçbirini kabul etmiyorlar eğitim ve sonrasında sınav yapacağız diyorlar 30 kaynakçıdan sadece bir kaynakçı sınavı kazanabiliyor.
  sempozyuma katılan konuşmacı ;ben Türkiye de eğitime katılıp da eğitimi ,sınavı geçmeyenini görmedim dedi ,aradaki fark bu işte
 3. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

  • Site Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  118179
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
  Bizde de arasan illaki kalifiye eleman vardir ama patron o eleman icin 10.000 $ gibi bir maasa yanasir mi :) cok zor... Dolayisiyla egitim sonrasi yapilan sinavda basarili olamayanlari neye guvenerek olmaz bu elemani calistirtmam diyeceksiniz...