1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Işe başlama? ve belge çıkış tarihi?

Konusu 'Resmi Sınav Soru ve Cevapları' forumundadır ve Halil İbrahim Pak tarafından 20 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. Halil İbrahim Pak İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Slm iyi günler....
    18 mayıs sınavını kazanan adaylar,sınav sonuçları resmen açıklandıktan itibaren isg sözleşme imzalayabilirler mi?yani 12 hazirandan itibaren. yoksa sertifikanın elimize geçmesinimi bekliyecez?
    ben şuan aldığım bikaç teklif var.kimisi diyor belge 3-4 ay sonra geliyor.ben şimdi 3-4 ay bakanlığın keyfinimi bekleyecem?
  2. yusuf aydın İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Benim de kafamda aynı düşünceler var. Nasıl olacak acaba :S
  3. Çağlar Karabıyık İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    tam hatırlamıyorum ama arkadaşım sınav açıklanmasını bekledi açıklandıktan 2 hafta sonra belgesini almaya ankaraya gitti..
  4. pharlapcik İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    yine mi Ankaraya gitçez yaw, dershanelere göndereceklerini sanıyordum.
  5. Halil İbrahim Pak İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ben kursa sormustum,ankaraya gidilmeyecek.yalnız şu işe başlayabilme tarihini bilen biri açıklarsa çok sevinirim.30 temmuza kadar biçok firma uzman almak zorunda.malum tehlikeli sınıf 30.07.2013 itibari ile diye geçiyo uzman çaılştırma yükümlülüğü.umarım bakanlık bu tarihe yetiştirir bizim sertifikaları...
  6. Kürşad Yüksel İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    9434
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Malesef belgeniz gelmeden uzmanlık yapamazsınız.
  7. Halil İbrahim Pak İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    peki belge nekadar sürede çıkar,bu konudaki düşünceniz nedir?
  8. Murat Kural İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    26918
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arkadaslar sınav sonucları acıklandıgı anda uzmanlıgınız resmiyet kazanır ve göreve baslayabilirsiniz die düşünüyorum...hatta bi kaç yerdede okumustum...
  9. oğuz han yüce İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    22612
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ANFA GÜVENLİK HİZMETLERİ VE SİSTEMLERİ LTD. ŞTİ
    birde belgelerde verilme tarihi olacak sanırım. işe baslama tarihi en erken o tarih olabiilir.
  10. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    şuna uzman arkadaşlar doğru düzgün bir cevap verseler ahhh nede olsa yolda ilerisiniz yaw bu işler sizlerin başınızdan da geçmiştir.
  11. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    sinav sonuclari aciklandiginda degil de, sertifika hazirlandiktan sonra sertifika tarih ve belge nosu ile sozlesme yapabilirsiniz sanirim.
  12. Saime Soyarslan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Belge numaranız olmadan isg-katip'teki havuza kendiniz ekleyemeyeceksiniz. Dolayısıyla işveren de sözleşme için sizi seçemeyecek. Belge numaranızı ne zaman öğrenirseniz o zaman sözleşme yapmanız mümkün görünüyor. Belgenizi görmek isteyen işveren olursa belgeniz basılana kadar durum sıkıntıya düşebilir.
  13. Kürşad Yüksel İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    9434
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Havuzla alakası yok olayın, arkadaşım osgb de çalışıyor üzerinde birçok firma var fakat havuzda kayıtlı değil. Belgeniz gelmeden giriş yapılamıyor arkadaşlar, belge numarasını da telefonda sorsanız söylemiyorlar çünkü belge parasını yatırıp yatırmadığınız konusunda tereddüt yaşanır. En kesin yol eğitim aldığınız kurumu sıkıştırmak bu konuda.
  14. Saime Soyarslan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Havuzda olmayan uzmanı nasıl atıyorlar ? Bildiğim kadarıyla 15.02.2013'ten bu yana isg-katip üzerinden yapılıyor. Oradan yapılmadıysa üzerinde firma olduğu nasıl biliniyor? Yazdıkça soru üstüne soru geliyor o_O
  15. Hakan Başaran_ İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    71006
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman

saıme hanım sız gordugum kadarı ıle uzmansınız.konudan uzaklasmısız sız bıze nekadar surede belgeyı elınıze aldıgınızı soylermısınız? kac gun kac ay.veya sımdı degısen bırsey varmı?yanı atıyorum sız 3 ayda aldınız ama yenı arkadaslar 10 gunde alırmı????

bunun gıbı bır durumdan haberdarsanız bunuda paylaşın ...eger degılsenız lutfen nekadar zamanda belge elımızde olacak bunu soyleyın.

veya bılen basından gecen bırılıerı soylesın...

bu sertıfıkayı alıp gırecegım bır ıs var cunku?????
  16. Belgeniz gelmeden isgkatip sistemine kaydınız yapılırsa sözleşme yapabilirsiniz. Zaten sözleşmeler online oluyor.
  17. Hakan Başaran_ İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    71006
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Peki belge gelmeden isgkatıp sıstemıne kaydımız yapılıyormu?? yanı sıze bu sekılde oldumu? ve sız nekadar sure sonra belgeyı elınıze aldınız.

Daha acık sorayım sınavın kesın sonucları acıklandıktan sonra kac gun sonra belge geldı.....

ve hangı adımları ızledınız.kurs yerıne gıdıp oradan mı halledıyorsunuz? Acıl cevap lutfen.ve lutfen sordugum soruları cevaplayın..

Tesekkurler.
  18. aktasi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    7247
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Alarko Taahhüt Grubu
    çok uzun sürmez arkdasım bende gecen seneki mayı sınavında aldım. iki ay içinde gelir ama egitimi aldıgınız kurumda onemli onlarıda sıkıstırın. bunlar liste liste gönderiolar dosyaları. benimkini geç göndermislerdi gec geldi. ama erken gönderilenlerin hızlı sekilde geliyor. dediim gibi egitim kurumundan baslayın sıkıstırmaya.
  19. Hakan Başaran_ İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    71006
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman

hakkatten hıc gec degılmıs :))))) 2 ay cok gec usta.ben bunu beklıyorum ıse baslayacagım yanı.anladım gıdıp basında bekleyecegız kurs yerının.

teşekkurler.
  20. cul_de_sac İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Benim belgem sınavı kazandıktan sonra bakanlığa bağvurudan itibaren 20 gün içinde gelmişti. Tabi uzun süreli bir kaç ay bekleyen arkadaşlarda olmuştu ne yazık ki ...