1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Işe giriş ve temel iş güvenliği eğitimi

Konusu 'Sunumlar' forumundadır ve Burak AKÇAY tarafından 13 Eylül 2013 başlatılmıştır.

?

Sunumu beğendiniz mi?

1. Evet

95,7%
  2. Hayır

4,3%
  1. Burak AKÇAY İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    92465
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar Merhaba;

Çalıştığım iş yeri için hazırladığım İşe Giriş Eğitimi için fikirlerinizi yazar mısınız?

Ekli Dosyalar:

2. Asena Tuztaş Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Sonuna kadar gelemedim ama Güzel olmuş fotograflar ozellikle :))
  3. Dilek Altınok İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ben beğendim resimlerin her zaman çok etkili olduğuna inanıyorum, ellerinize sağlık :)
  4. Burak AKÇAY İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    92465
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Teşekkürler...
  5. Bilal Gezgin İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    29683
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KOLİN İnşaat A.Ş
    Hocam elinize sağlık, yararlı bir çalışma.
  6. Burak AKÇAY İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    92465
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Teşekkürler...
  7. Nilgün Kantar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    güzel bir calisma olmus..tesekkur ederiz.Nacizane bir fikir olarak, videolarla yapilan ornek gosterimlerinde, egitimlerde çok daha etkili olacagi dusuncesindeyim..risklerin ve beraberinde onlem alinmadiginda getirecegi sonuclarin videolarla desteklenmesi gerektigini dusunuyorum..Gorselligin ogrenmede daha kalici oldugu kanaatindeyim..saygilar..
  8. Samet Kılıç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    110245
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Katılıyorum, videolar eğitim sırasında dağılan dikkatin toplanmasına önemli bir rol oynuyor.
  9. mt_nihat İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Güzel bir çalışma olmuş, Teşekkürler...
  10. Burak AKÇAY İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    92465
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Teşekkür ederim. Videolar konusunda hem fikirim. Lakin sizde hak verirsiniz ki iş yerleri tarafından verilen sınırlı süreyi en iyi şekilde kullanma çabası, sunumun videolar ile desteklenme fikrini egale etmek durumunda kaldım.

Saygılar...
  11. Nilgün Kantar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ben surenin kisitli olabilecegini dusunemedim acikcasi..Belki her egitim sonunda acaba butun calisanlara ayni anda slaytta mesela kazanin goruntuleri ile neler yapilabilirdi seklinde karsilikli dialog iceresinde bir egitim dusunmustum. veyahut bu tedbir alinmazsa insanlara tazminattan yoksun kalacaklari gibi vs.. fazla mi hayal ettim acaba..
  12. Gökhan Ustaosmanoğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    kepçede yıkanan adam süpermiş:)

Elinize sağlık, çok güzel olmuş, görsel meteryal zengin..
  13. Burak AKÇAY İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    92465
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Gerçeklerle yüz yüze kalındığında her ne kadar yıkıcı olsa da, hayal kurmak güzeldir tabi. Aslında fikir çok, yapılacak şey çok. Lakin konu sürenin verimli kullanıma gelince eleminasyona gitmek kaçınılmaz oluyor. :(

Gökhan Bey,

Teşekkürler...
  14. ENES GÜRLER İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    On numara olmuş. Sadece süpermenli slaytta en başta iş kazaları yerine iş kazları yazıyor.
  15. Hakan BARTIN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    62085
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Çok güzel olmuş. Tebrik ederim. Özellikle görselleri çok iyi kullanmışsınız.
  16. Hakan BARTIN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    62085
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    İş Güvenliği Uzmanı olarak vermiş olduğumuz hizmet süresi kadar SGK' lı olunduğunda, net ücrete karşılık gelecek brüt ücret işveren tarafından yatırılıyor. Bu durumda gelir vergisi matrahı nasıl belirleniyor. Birden fazla yer ile çalışıldığında vergi matrahının hesaplanmasında nasıl bir yöntem izleniyor. Bilen var mı arkadaşlar?
  17. Gökhan Ustaosmanoğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Konuya ilişkin olarak şunu okumuştum. 160 Seri no.lu Gelir Vergisi Genel Tebliği’nde “…Buna göre, bir hizmet erbabının birden fazla işverenden ücret alması halinde, her bir işverenin ödediği ücretler, ayrı ayrı vergilendirilmektedir. Dolayısıyla vergi tarifesi, her bir işverenin ödediği ücrete, diğer işveren veya işverenlerin ödediği ücretle ilgilendirilmeksizin ayrı ayrı uygulanmaktadır. Ancak, söz konusu ücretlerin gayrisafi tutarları toplamının, Gelir Vergisi Kanununun 86. maddesinde belirtilen haddi aşması halinde, bu ücretlerin yıllık beyanname ile beyan edilmesi gerekmektedir.” açıklaması var.

Yıl içinde birden fazla işverenden ücret alan çalışanlar, birden sonraki brüt ücretlerinin toplamı 2012 yılı için 25.000 TL’yi, 2013 yılı için ise 26.000 TL’yi geçiyorsa elde edilen ücret gelirlerinin tamamı için beyanname vereceklerdir.

Burada birinci işverenin hangisi olduğu çalışan tarafından serbestçe belirlenebilecektir. Dolayısıyla beyanname verme durumu dikkate alındığında ücret toplamı en yüksek olan işverenin birinci işveren olarak dikkate alınması daha akıl karı:)

Umarım yardımcı olmuştur.
    Syg.
  18. Hakan BARTIN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    62085
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Gökhan Bey verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Konu anlaşılmıştır.
    Bu şekilde çalışacak arkadaşlar bu açıklamaları dikkate alırlarsa iyi olur. (Sonradan vergi borcu ile karşılaşmamak için)
  19. Burak AKÇAY İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    92465
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Enes Bey, Hakan Bey;

Teşekkürler... Enes Bey; Süpermenli sılaytta ki bahaneleri üretenler için İş Kazları demekte yabancı kaçmaz aslında. :) Ama yine de düzeltiyorum...
  20. AYDIN_06 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Çok beğendim size sunumla ilgili teknik bir bilgi sorabilirmiyim sunum formatı farklı gibi yani normal powerpoint sunumu gibi açılmıyor tek tek tuşa basmadan akıyor bunu hangi formatta yaptınız?