1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Işe giriş ve/veya periyodik sağlık muayeneleri

Konusu 'Sağlık Tetkikleri ve Yönetimi' forumundadır ve engineer7 tarafından 23 Haziran 2016 başlatılmıştır.

 1. engineer7 İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  16517
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Hatay Güneş osgb
  Selam arkadaşlar tehlikeli sınıfta yer alan bir işletmemizde yeni atamalar yapıldı bugün 4 işçiyi işyeri hekimimiz muayene etti fiziki muayene ve denge testini de yaptı. Yapılacak iş işçilerin herhangi bir vasfı bulunmamakta beden işçisi olarak sgk girişleri yapılmak için istem oluşmaktadır. Bu işçiler Limanda çalışacaklar ve güvenlikteki personel bizim OSGB nin logosunun olduğu işe giriş muayene formu matbu evrağı kabul etmemiş gerekçe olarak da bu formda firma logosu olmamalı demişler.
 2. bencaglayan İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Uzman-Bilirkişi-Eğitmen
  EK-2 Belgesinde sadece doktorun kaşe basacağı yere " .........OSGB İşyeri Hekimi Serifika No:....." kaşesi kullanılırsa vede kaşede osgb logosu varsa herkes mutlu olur diye düşünüyorum.
 3. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  118515
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Enerji Sektörü
  İŞYERİ HEKİMİ VE DİĞER SAĞLIK PERSONELİNİN GÖREV, YETKİ, SORUMLULUK VE EĞİTİMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK
  b) (Mülga fıkra:RG-7/3/2016-29646)
  İşe giriş ve periyodik sağlık muayeneleri


  GEÇİCİ MADDE 3 – (1) 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununun 38 inci maddesinin birinci fıkrasının (a) bendinin bir ve ikinci kısımlarında belirtilen işyerlerinde, iş sağlığı ve güvenliği yönünden özellikli rapor niteliğinde olan işe giriş ve periyodik sağlık muayeneleri aynı Kanunun yürürlüğe girdiği tarihten önce olduğu gibi kamu sağlık hizmeti sunucuları tarafından düzenlenir.

  6331 SAYILI İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ KANUNU
  MADDE 38 –(1) Bu Kanunun;

  a) (Değişik: 12/7/2013-6495/56 md.) 6 ve 7 nci maddeleri;

  1) 4857 sayılıİş Kanununun mülga 81 inci maddesi kapsamında çalışanlar hariç kamu kurumları ile 50’den az çalışanı olan ve az tehlikeli sınıfta yer alan işyerleri için 1/7/2016 tarihinde,

  2) 50’den az çalışanı olan tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta yer alan işyerleri için 1/1/2014 tarihinde,

  yukarıda yazan yönetmelik değişikliğini yorumlarsak sonuç ne olur ???