1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Işe girişte hekime yanlış beyan vermek

Konusu 'İşe Giriş ve Periyodik Muayeneler' forumundadır ve özlem ölmez tarafından 15 Ekim 2015 başlatılmıştır.

 1. özlem ölmez İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  merhaba
  çalışan daha önceki iş yerinde iş kazası geçirmiş ,şu anki fabrikasında işe girişte doktorun doldurduğu formda iş kazası geçirdiniz mi sorusuna hayır demiş
  bu personel şimdi fabrikada iş ayakkabısı giyemiyor.
  yanlış beyan vermekten iş çıkışımı yapılacak
  yoksa kaza sonucu ayağındaki hasardan dolayı ayakkabı giyemez raporu mu almalıdır.
  kaldı ki raporu var yine riskli alanlarda çalışmak zorunda eğer raporluyken ayağına birşey olursa sorumluluk kimdedir.
  yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

  saygılarımla
 2. bencaglayan İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Uzman-Bilirkişi-Eğitmen
  Çalışan daha önceki iş yerinde iş kazası geçirmiş ,şu anki fabrikasında işe girişte doktorun doldurduğu formda iş kazası geçirdiniz mi sorusuna hayır demiş ve sonradan yanlış beyanda bulunduğu anlaşılmış ise çalışan işverene karşı yükümlülüğünü yerine getirmiyor demektir, iş çıkışı yapmak işverenin tercihine kalmış, raporu var ise riskli alanda çalışması zaten uygun olmaz. Raporluyken çalıştırılır ise sorumluluk işveren açısındanda düşünülür. Bu tıpkı renk körü olan birisine sen trafiği yönet demeye benzer. Riskli işler için işyeri hekimininçalışmasına uygun olup olmadığına dair rapor düzenlemesi gerekir. İllaki çalıştırmak istenirse riski daha az büro işleri gibi düşünülebilir. Aslında daha önceki çalıştığı yerden özlük belgelerinin kopyası istenebilseydi sanırım işler daha kolaylaşırdı.
 3. özlem ölmez İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  merhaba
  evet önceki firmasından istense kolay olacaktı fakat sirkülasyonun çok olduğu bölgelerde yüzlerce fabrika olan alanlarda bu belgeleri almak sorun.
  işe giriş evraklarını bile eksik getiren çalışanlar var maalesef.
  saygılar