1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Işimi bırakmadan olur mu? yardım

Konusu 'Yardım Masası' forumundadır ve ahmet var tarafından 11 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. ahmet var İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Merhabalar,

Ben özel bir firmada denetçi olarak çalışıyorum. İşim öğlen saatlerine doğru genelde bitiyor. Ama firmamda tam zamanlı olarak gözüküyorum. iş tanımımda sabah 8 öğlen 18:0o şeklinde belirtiliyor. Ayrıca firmada sigortalıyım. Sorum ise şu olacak, İsg uzmanı olduğum vakit,firmamın haberi olmadan yahut haberi olarak bireysel olarak isg uzmanlığı yapabilir miyim?
  2. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    aylık 217 saat çalışma süreniz var şu anda bağlı bulunduğunuz şirkette sözleşmenizde haftalık gün sayısına göre o şirkette bir ayda geçirdiğiniz süreyi 217 den çıkarın kalan sürede isg uzmanlığı yapabilirsiniz.
  3. ahmet var İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    peki bu süreyi aşarsam ne gibi bi yaptırım oluyor?
  4. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    zaten aşarsa isg katip sözleşmenizi kabul etmez diye biliyorum
  5. Caner T. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    kendi çalıştığı şirkette isg uzmanı olmamasına rağmen,ya da çalıştığı şirket izin verse bile ahmet bey başka bir yerde isg uzmanlığı yapmak istese aylık 217 saat e göre mi hareket etmesi gerekiyor şimdi,bu kesin bilgimidir? doğru mu anladım acaba?
    sınava hazırlandığımız eğitim kurumunda böle bir durumun sıkıntı olmayacağı söylenmişti diye hatırlıyorum.önemli olan işverenin izni falan demişti hoca hatta.
  6. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    aylık çalışma süresi fazla mesai lerle birlikte 217 saattir.bir iş yerinde tam zamanlı çalışma ayda 45.4=180 saattir yani 37 saat gibi bir süreniz var buna işveren in karışma hakkı yok! ama sizin o iş yerinde çalışmanız gereken süreler dışında kullanabilirsiniz.yani buda hafta sonları veya fazla mesai yaptığınız sürelerdir.onun dışında işveren in o iş yerindeki çalışma saatlerine uyup işinizi aksatmadığınız sürece sizi böyle bir kısıtlama yapamaz. mevzuatta kısıtlayıcı bir madde yok, ona bakarsanız sorumlu müdürlük yapan bir mühendis aynı zamanda aynı işyerinde isg uzmanı da olabiliyor yani burda bir çakışma yokmu hem uygulayan olacaksınız hem uygulatan yani hem denetçisiniz hemde denetlenen:)