1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Işletme belgesi zorunluluğu ve yasal gerekliliği hk.

Konusu 'İşletme Kontrolü ve Denetimler' forumundadır ve ibrahim559 tarafından 25 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. Arkadaşlar işletme belgesi kalktı mı?
    7/12/2004 tarihli ve 25673 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan İşyeri Kurma İzni ve İşletme Belgesi Alınması Hakkında Yönetmelik ardından bu eski yönetmeliğin yerine "İŞLETME BELGESİ HAKKINDA YÖNETMELİK" 4 Aralık 2009 CUMA günü 27422 sayılı resmi gazetede yayınlanmıştı.
    ve son olarak 10 şubat 2013 tarihli 28555 sayıl RG ile 2009 yılında yayınlanan yönetmelik kanuni dayanağı olmamasından dolayı yürürlükten kaldırılmıştı.

Bu durumda işletme belgesi alma yükümlülüğü kalkmış mıdır?
    Yerine yeni yönetmelik gelecek midir?
    Konu hakkında araştıran veya bilgisi olan var mı?

2. Ezgi Tunçer İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Evt İbrahim bey. İşletme belgesi alma yükümlülüğü kalkmış bulunmaktadır. Çevre ve şehircilik bakanlığına lisans başvurusunda istenen belgeler arasındaydı. yetkililer dilekçemizde 10.02.2013 tarihinde yayınlanan yönetmeliğe atıfta bulunarak işletme belgesi alma zorunluluğunun kalktığını dilekçemizde belirtmemizi istediler. Yeni yönetmelik gelmesi konusunda herhangi bir bilgim yoktur. Bilginize,
  3. kadir serkan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhabalar
    Şimdi
    İŞLETME BELGESİ HAKKINDA YÖNETMELİĞİN YÜRÜRLÜKTEN KALDIRILMASINA DAİR YÖNETMELİK ile işletme belgesi zorunluluğu kalktı.

Fakat forumdaki denetim konularında hala işletme belgesinin sorulduğu yazıyor. Yönetmelik çıktıktan sonraki paylaşımlarda da rastladım.

Sonuç olarak denetimlerde işletme belgesi soruluyor mu sorulmuyor mu? Denetim geçirmiş bir arkadaşımız yanıtlayabilir mi?
  4. sebahatkhn İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    312.jpg Bizim firmamız da bugün denetimden geçti, yukarıdaki incelenecek evrak ve belgelerde yok ama işletme belgemizi görünce tarihini ve numarasını müfettiş kaydetti.
  5. krmlseker İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    5 denetim geçirdim işletme belgesi soran olmadı..