1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Işletme içerisinde şahsi ekipman kullanımı

Konusu 'Çalışma Ortamı ve Ölçüm,Analizler' forumundadır ve Nilay Akkan tarafından 31 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

 1. Nilay Akkan İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  108955
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Merhabalar,
  İşletme içerisinde bakım bölümü gibi atolyelerde cep telefonu şarj etme veya kettle kullanma durumuyla çok sık karşılaşıyoruz. Aşağıdaki fotoğraftaki tehlike ve riskler nelerdir? Bu konuda işletme içinde ne tür düzeltici ve önleyici faaliyet uygulamak gereklidir.
  [​IMG]

  Ekli Dosyalar:

 2. İsmail Uygur İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  44592
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  MURAT TİC. KABLO SAN. A.Ş.
  İşyerinde çay servisinin olmadığını varsayıyorum. Büyük bir çay makinesi aldırıp, elektrik tehlikesine yol açmayacak bir yere kurup, belli saatlerde çay demlenmesini sağlayabilirsiniz.
  Eğer çay servisi olduğu halde çalışanlar ekstradan çay demliyorsa göz yummayın derim. "Kettle ile çay yapmak yasak. Bundan sonra gördüğüm kettle'ları toplayacağım" diye önceden haber verin. Gördüğünüz zaman da gerçekten toplayın. Birkaç gün sonra da sahiplerine evlerine götürmeleri için geri teslim edin. Yavaş yavaş bu alışkanlıklarından vazgeçeceklerdir.
  Yaklaşık olarak 12 yıl önce şahsen denediğim ve başarılı olduğum bir uygulamadır. Hatta o zamanlar bekardım. "Çeyizimi sizin küçük ev aletleri ile tamamlayacağım" diye çalışanlara takılıyordum.:)
  İşyerinde cep telefonu kullanmak serbest ise sarj işlemini engelleyemezsiniz. Zaten bu uygun da olmaz. Sadece tehlike yaratmayacak prizleri kullanmalarını sağlayabilirsiniz. Cep telefonu kullanmak yasak bile olsa çalışanın o kadar da sıkılmamasını savunuyorum. En azından şarjın güvenli yapılabileceği noktalar oluşturabilirsiniz.
 3. Nilay Akkan İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  108955
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Çay servisi var ancak bakım-onarım ekiplerinde genellikle bireysellik ve ayrıcalıklı olma düşüncesi mevcut bu algıyı önce kaldırmak gerekli :)
 4. Nur Bahar ÇELİK İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  56731
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Zaman saatli prizler var. Cattle fişlerini bu prizlere taktırabilirsin. zaman saatini çalışma saatine ayarlarsın. böylece gece boyu cattle çalışmamış olur ve yangın riskini ortadan kaldırmış olabilirsin. yada bu işlemi panodan da yapabilirsin, elektrikçiler aracılığıyla... Ya da istersen komple kaldırırsın....