1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Işletme kontrolü ve denetimlerde güvenlik politasının önemi ile performans izleme ve ölçümler

Konusu 'İşletme Kontrolü ve Denetimler' forumundadır ve fikret dölek tarafından 2 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

1. fikret dölek Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    BENCE BİR YANDAN İYİ BİR ŞEY HAPİS VE PARA CEZASI İŞİNİ İYİ YAPTIĞIN TAKDİRDE İNAN HİÇ KİMSE NE DAVA ACABİLİR NE PARA CEZASI ACABİLİR İŞİNİ İYİ YAPAMIYORSANIZ HER TÜRLÜ DAVAYA AÇIKSINIZ DEMEKİ İŞİNİZİ İYİ YAPAMIYORSANIZ BİR TEK KENDİNİZ DEĞİZ CEVREDEKİ KORUMAYA CALIŞTIĞINIZ İNSANLAR BİLE TEHLİKE İÇERİSİNDEDİR O YÜZDEN BENCE HAPİS VE CEZA OLMASA BU İŞİN HİÇ BİR ANLAMI KALMAZ HERKEZ KOPYALA YAPIŞTIR YAPAR GİDER
  2. oğuzhan Torun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    https://www.turkiye.gov.tr/cumhurbaskanina-yazin
    Düzenli olarak iş güvenliği uzmanının sıkıntılarını buraya yazıyorum. Bir şey olacağından değil ama yine de şansımı deniyorum. . Sizde anlatın belki işe yarar. Birde takıldığım bir konu var. Bazı arkadaşlar sürekli işini iyi yaparsan hiç bir şey olmaz demiş. İşini iyi yapmaktan kastınız nedir? İş güvenliği uzmanının işini iyi yapması tamamen işverenin bu konuya yaklaşımı ile doğru orantılıdır. Sen istediğin kadar işini iyi yap savcı seni isterse tutuklayabilir çünkü mevzuat işveren ve devleti kurtarırken uzmanın hayatını karartmak için hazırlanmıştır. Bu mevzuatla tutuklanan uzman sayısının 47 olması sadece iyi niyetli hakimler sayesindedir.
  3. ibratabey Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    42752
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Piyasada işverenin ve calisanin gözündeki degerimiz ayaklar altında bunu yapansa osgb lerin isverenden parami nasip alirim derdi var. İsg uzmani agziyla kus tutsada isveren sen kimsin kardeşim senin parani ben veriyorum anlayisiyla hareket ediyor ve osgb lerde o kadar kalitesiz yardimci personeller var ki parayi alabilmek için uzmanini kötüleyen bile var. Yani sirtimizi dayadigimiz ve peşine dustugumuz kanunlar bile bize tuzaklar kurmuşken hicbir güvenlik önlemi anlamamak çok aci.
  4. reha demirel İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Bizim işimiz,rehberlik ve işverene yol göstermektir.Risk değerlendirmesi ekibi oluşturuyorum,tehlikeleri belirleyelim diyorum ekipten bir kişi bile katılmıyor.Madem öyle ben yapayım diyorum,yapıyorum ,hiçbiri imzalamıyor işverende dahil .Eğitim zamanı geliyor,yer yok zaman yok,imzalat gitsin yapmış ol eğitimi diyor.Bu şartlarda nasıl işimizi tam olarak yapabiliriz.Allah sonumuzu hayretsin.
  5. ibratabey Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    42752
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Yaptirim gücümüzün olması için arkamizda mutlaka devletin olması lazim. İvir zivir o kadar evrakla ugrasiyoruzki buda isin kalitesini oldukçaddüşürüyor işveren imza atarken killaniyor zaten. Aslında bakanliga bagli bir isg sistemi oluşturulup işyerinde yapilan bütün calismalarin buraya bildirimi yapilmali musettis denetlemeye gelirken buradan bilgileri alip nokta atisiyla denetimini yapmali. Bizim maaşlar döner sermaye sistemiyle calisan bir havuzdan odenmeli isveren ve osgb Lee yakamizdan dusmeli
  6. bybejo İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    87401
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    DRUZ İş Sağlığı ve İş Güvenliği Hizmetleri
    Dünyanın en iyi İSG uzmanı olsanız da İşverenin İSG 'ye verdiği değer kadar kültür oluşturabilirsiniz. 3. Boğaz köprüsü inşaatında bir alt firmada çalıştım. Şimdi dersiniz ki öyle bir projede çok oturmuş bir sistem vardır. Üzülerek söylüyorum , adamların dünya umurunda bile değil . Normal sokak aralarında yapılan inşaattan hiç bir farkı yok. Şükürler olsun istifamı bastım. İstediğiniz kadar evrak tutun , istediğiniz kadar belge hazırlayın istediğiniz çeşitte eğitimler. İSG 'uzmanı bir iş yerine ayda bir iki saat gitmekle oranın güvenliğini sağlayamaz.

Tartışmalara dikkat edin sayın meslektaşlarım. Yapılan işte , yada yaşanan kazada hala ben kendimi nasıl kurtarırım anlayışı mevcut. Bunun yerine buna nasıl bir güvenlik alırım düşüncesi yok.

Sayın meslektaşlarım bir iş yerine gittiğiniz zaman , Risk analizi ,Acil durum eylem ve tahliye planı hazırladıktan hemen sonra ilk yapmanız gereken oraya hemen bir SAĞLIK GÜVENLİK PLANI oluşturmanızdır. Ve ustabaşı , işveren veya her kim işi kontrol ediyorsa ona şunu kesinlikle söyleyin . "Bir işe başladıktan sonra beni çağırmayın. İşe başladıktan sonra önlem alınmaz . İşe başlamadan önce beni çağırın ki yapacağınız işin ne gibi sonuçlar oluşturacağını birlikte düşünüp ona göre önlem alalım."

Şu anki görev aldığım şantiyede ALLAH (C.C.) sizi inandırsın . Risk analizi , Acil Durum Eylem Planı ,eğitimlar ve zimmet tutanakları dışında bir şey yapmış değilim . Ben hala Çalışanlara ve sorumlulara Bu İşe başlamadan önce şu meşhur PUKO döngüsünü aşılamaya çalışıyorum. Bu bilinci oluşturun , inanın verimliliği artıracak ve inşALLAH kazalarında önüne geçmiş olacaksınız.
  7. oğuzhan Torun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Kardeşim ne olursa olsun kendini de garantiye al derim. Tecrübe ile sabit. Uygulamaya ağırlık verdiğim her fabrikada başım ağrıdı biri ile mahkemelik oldum. Bu iş öyle bir iş ki hem teorikte hem de pratikte çok iyi olmalısın. İkisinden birini bırakırsan başın ağır. Sadece tavsiye. Kolay gelsin.