1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Işten çıkan personele sağlık muayenesi

Konusu 'İşe Giriş ve Periyodik Muayeneler' forumundadır ve serdar tarafından 4 Nisan 2014 başlatılmıştır.

 1. serdar İSGforum Üyesi

  Arkadaşlar işten çıkan personele geriye dönük olarak kurumumuza dava açmaması için sağlık muayenesi yaptırmak istiyorum,sormak istediğim şey şu bunu hangi yasal mevzuata dayandırarak bu muayenenin yaptırılmasını isteyebilirim?
 2. Fırat Nurdoğan Kaza Olay Araştırma Uzmanı

  • Bölüm Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  66039
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Bildiğim kadarıyla Böyle bir mevzuat yok..Bugüne kadar edindiğim tecrübelere dayanarak şunu söyleyebilirim adamı işe alırken muayene ettirdiysen ve işe giriş raporu sağlıklı ise aynı zaman da iş yeri hekiminin vereceği ve aylık olarak rutin bir şekilde yaptığı sağlık gözetimlerine dayandırılmış bir rapor alman seni koruyacaktır. Zaten belli aralıklarla bazı sağlık taramalarının yapılması gerekmektedir. Bunlar yapıldıysa sıkıntı yok .Bunlar yapılmadıysa İş yeri hekiminin raporu bir yere kadar sizi aklayabilir. O adamı muayene ettirmenin tek yolu kendi rızası yoksa mahkeme açarsın ve yükümlülük süresi boyunca görülebilecek hastalıklardan kaynaklı sorumluluğunu öne sürüp sağlık durumunun tespitini istersin. Mahkeme bilirkişi atayıp sağlık durumunun belirlenmesini talep eder.
 3. Böyle bir şey bence yapamazsınız.Hastaneden rapor alması için kayıt açılır oda geriye dönük tarihten açılamaz.Zaten böyle bir şeyi sizin istememeniz gerekir.Adam dava açarsa çatır çatır alır parasını.