1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Işten atılana kötü haber

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 8 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Hükümet, işten atılanlarla ilgili önemli bir değişikliğe hazırlanıyor.

  İşten çıkarılanlar, artık haklarını mahkemede değil "hakem heyeti"nde arayacak. Adalet Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile birlikte iş akdi feshedilen işçilerle ilgili yeni bir tasarı hazırladı. Düzenleme mahkemelerin iş yükünü azaltmayı hedefliyor.

  Tasarıya göre, işten atılanlar artık mahkemede dava açamayacak. Bunun yerine il ve ilçelerde kurulacak olan "İş ve Sosyal Güvenlik Uyuşmazlıkları Hakem Heyeti"ne başvuracak.

  Hakem heyeti, başvuruları 3 ay içinde karara bağlayacak. Heyet kararları, tarafları bağlayıcı olacak. Taraflar, heyet kararlarına iki hafta içinde iş mahkemesinde itiraz edebilecek ancak itiraz kararın uygulanmasını durdurmayacak.

  İş mahkemesi de itiraza yönelik kararını iki hafta içinde verecek. Mahkeme, gerek görürse duruşma yapılabilecek.

  Sosyal Güvenlik Hukuku'ndan kaynaklı uyuşmazlıkların çözümü için de SGK il müdürlükleri bünyesinde beş kişilik "Hizmet Tespiti Komisyonu" oluşturulacak.

  Sendikalar, düzenlemeye tepkili. Tasarının yasalaşması durumunda iş güvencesi hakkının ortadan kalkacağı savunuluyor.

  KAYNAK-08 Mayıs 2013

  Ekli Dosyalar:

  • haber.jpg
   haber.jpg
   Dosya Boyutu:
   36,7 KB
   Görüntüleme:
   7.867