1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Işveren tedbir alsa da kazadan sorumlu olacak haberi

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Ersin Bozkurt tarafından 16 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

 1. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  43934
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Makina mühendisi
  İşveren tedbir alsa da kazadan sorumlu olacak
  [​IMG]
  [​IMG]
  16 Temmuz 2013​
  [​IMG]
  [​IMG]PATLAMA ve yangın gibi büyük endüstriyel kazalarda her ne sebeple olursa olsun işletmecinin sorumlulukları ortadan kalkmayacak.

  Üç yıl önce yayınlanan Büyük Endüstriyel Kazaların Önlenmesiyle ilgili yönetmelikte değişiklik yapılıyor. Hazırlanan taslakta büyük kazaların meydana gelebileceği tesisleri işletenlerle ilgili sıkı önlemler yer alıyor.

  HER ŞEKİLDE SORUMLU
  Buna göre işletmeci, büyük kazaları önlemek ve büyük kazaların önlenemediği durumlarda bunların etkilerini çevre ve insanlara en “az zarar verecek şekilde” sınırlamak için gerekli tüm tedbirleri almakla yükümlü olacak. İşletmecinin kuruluş dışındaki uzman kişi veya kurumlardan hizmet alması sorumluluklarını ortadan kaldırmayacak. Düzenlemeyle kuruluşların kaza bilgileri ve acil durum planları kayıtlarının 5 yıl saklanması koşulu da 10 yıla çıkıyor. Güvenlik sisteminde çalışanlar ve çevre için hayati tehlike oluşturan bir konunun tespiti halinde de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından kuruluşta iş tamamen durdurulacak. Üst seviyeli bir kuruluşun güvenlik raporunun olmaması, incelenmek üzere bakanlığa gönderilmemesi veya yetersiz bulunması gibi durumlarda da kuruluşun tamamında “iş durdurma” kararı verilecek.

  http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/23734347.asp